Zamknij
REKLAMA

Walka człowieka z naturą w Akademii Dokumentalnej

17:40, 11.09.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Jon Betz i Taggart Siegel stworzyli film, w którym pokazują, jak wielkie znaczenia mają w dzisiejszym świecie nasiona. Duet reżyserski udowadnia, że są one jedną z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Materiały promocyjne.

DKF Ósemka zaprasza na pierwszy wrześniowy seans w Akademii Dokumentalnej. „Ziarno. Nieznana historia” to opowieść ku przestrodze, portretująca z wykorzystaniem technik animacji historię i cykl przemiany nasion oraz toczącą się w ich tle walkę człowieka z naturą.

Jon Betz i Taggart Siegel stworzyli film, w którym pokazują, jak wielkie znaczenia mają w dzisiejszym świecie nasiona. Duet reżyserski udowadnia, że są one jedną z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Pokazuje też, że te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety. Są też towarem, który jest własnością prywatnych korporacji. Zmodyfikowane genetycznie rośliny, wyhodowane w sterylnych laboratoriach dominują nie tylko na polach rolników, lecz także na stołach ludzi na całym świecie. Doprowadzają do społecznych kryzysów i ludzkich tragedii.

Film, który w tym tygodniu zaprezentuje DKF Ósemka w ramach Akademii Dokumentalnej został wyróżniony Nagrodą Green Warsaw podczas Docs Against Gravity Film Festival. „Ziarno. Nieznana historia” będzie można zobaczyć we włocławskim Multikinie we wtorek, 12 września. Seans tracycyjnie rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp wolny.

[WIDEO]392[/WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018