Zamknij
REKLAMA

Chcą na dobre przekonać uczniów do przedmiotów ścisłych

18:01, 24.09.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem włocławska spółka chce wzbudzić zainteresowanie uczniów światem nauk ścisłych. Dofinansowanie może trafić m.in. na realizację warsztatów. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Kamil Zgodziński

Rusza II edycja konkursu "Uczę się z Anwilem". Dzięki przyznanym dofinansowaniom włocławska grupa chce pokazać uczniom praktyczne zastosowanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Zgłoszenia do udziału w projekcie mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, szkoły, a także różne grupy nieformalne działające we Włocławku i gminach ościennych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem włocławska spółka chce wzbudzić zainteresowanie uczniów światem nauk ścisłych. Dofinansowanie może trafić m.in. na realizację warsztatów, pokazów, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, które ułatwią uczniom zrozumieć chemię, matematykę, fizykę lub informatykę. W 2016 roku, na działalność tego typu przeznaczono 146 tys. zł. W ramach organizowanych spotkań, z zajęć skorzystało ponad 2 tys. uczniów.

Dofinansowanie trafiło wtedy m.in. do Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Uczniowie, w ramach zajęć edukacyjnych, zbudowali łazika marsjańskiego. W ciągu 5 miesięcy pracy zbudowali obiekt, który do dziś towarzyszy uczniom włocławskiego ZSE na lekcjach informatyki, elektroniki i elektrotechniki.

Włocławska spółka przeznaczy na ten cel 150 tys. zł. Organizatorzy, na wnioski czekają do 18 października. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

hmmmhmmm

4 6

To co w takim razie wzbudzają w uczniach nauczyciele którzy ciągle domagają się podwyżek ? 19:35, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

liceum.liceum.

5 0

Uczniowie humaniści leżą a co na to konstytucja R.P. 20:09, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nauczycielnauczyciel

8 0

O podwyżkach dla nauczycieli mówią i piszą zawsze nie nauczyciele... I bardzo dobrze że organizowane są zajęcia w takiej formie, w szkole średniej np. Chemii jest tylko 1 godzina tylko w klasie pierwszej. Hmmm może to też wina nauczycieli 20:16, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018