REKLAMA

W zespole Kujawy nie tylko tańczą i śpiewają. Chcą urządzić Izbę Tradycji Kujaw

14:05, 08.10.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Zespół Pieśni i Tańca Kujawy propaguje tradycję na wiele sposobów. Fot. archiwum DDWloclawek.pl

Zespół Pieśni i Tańca Kujawy urządza w Browarze B. Izbę Tradycji Kujaw. Ma się w niej znaleźć wszystko, co związane z kulturą regionu. O pomoc w skompletowaniu niezbędnych sprzętów zespół prosi mieszkańców Włocławka.

Zespół Pieśni i Tańca Kujawy pokazuje podczas swoich występów nie tylko kujawskie tańce i tradycje, ale również oryginalne regionalne stroje i wszystkie elementy związane z dawnym życiem Kujaw. Teraz urządza również Izbę Tradycji Kujaw, w której będą wystawiane wszelkie akcesoria i eksponaty będące odzwierciedleniem m. in. sztuki ludowej oraz kujawskiego rzemiosła.

„Kujawiacy” liczą, że w skompletowaniu elementów, które zapełnią Izbę Tradycji pomogą im włocławianie. Zespół ma nadzieję, że osoby, które posiadają dawne sprzęty czy rękodzieło, przekażą je, by zdobiły salę znajdującą się w CK Browar B. Do ekspozycji stałej poszukiwane są przedmioty codziennego użytku, rzemiosło ludowe, instrumenty oraz stroje z regionu Kujaw.

- Jeśli mają Państwo w zakamarkach swych domów bądź strychów rzeczy, które mogliby Państwo nieodpłatnie przekazać do Izby Tradycji w Centrum Kultury "Browar B.", prosimy o kontakt – apeluje ZPiT Kujawy na swojej stronie internetowej.

Osoby, które chciałyby przekazać eksponaty do Izby Tradycji Kujaw, mogą kontaktować się z kierownictwem zespołu mailowo (kujawy@vp.pl) lub telefonicznie (54 427 02 52). ZPiT Kujawy zapowiada, że wszyscy darczyńcy mogą liczyć na stosowną adnotację przy wystawionych eksponatach.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017