REKLAMA

DKF Ósemka zaprasza miłośników ambitnego kina

17:00, 09.10.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Seans ze włocławskim Multikinie odbędzie się 10 października, o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos

W tym tygodniu DKF Ósemka zaprasza na dwa seanse z ambitnym kinem. We wtorek w Akademii Dokumentalnej będzie można zobaczyć dokument o tancerzach Madonny. W czwartek odbędzie się pokaz francuskiej komedii o tym, że nigdy nie jest za późno, by rozpocząć wszystko od nowa.

We wtorek (10.10) DKF Ósemka pokaże w Akademii Dokumentalnej film „Strike a Pose. Tancerze Madonny” w reżyserii Ester Gould i Reijera Zwaana. Film pokazuje jak potoczyło się życie siedmiu młodych tancerzy, w tym sześciu gejów, którzy w 1990 roku wyruszyli z Madonną w Blond Ambition Tour – najbardziej kontrowersyjną w jej karierze trasę koncertową. Dla niespełna dwudziestoletnich chłopaków była to podróż, która zmieniła ich życie.

W 1991 roku, z nagrań zarejestrowanych podczas trasy, powstał film dokumentalny „W łóżku z Madonną”, który Madonna wykorzystała do batalii o prawa gejów, wolność ekspresji i walki z AIDS. Tancerze szybko stali się ikonami seksualnej wolności, inspirując ludzi na całym świecie do pokazania swojej prawdziwej orientacji. Nakręcony 25 lat później film „Strike a Pose. Tancerze Madonny” pokazuje, jak wyglądało wtedy otwarte przyznanie się do homoseksualizmu i jakie były jego konsekwencje.

„Strike a Pose. Tancerze Madonny” to 13 film, który zostanie zaprezentowany w Akademii Dokumentalnej.

- Prezentujemy filmy dokumentalne wybrane z programu największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce i jednego z trzech największych w Europie, czyli Millenium Docs Against Gravity Film Festiwal. Wszystkie filmy dotychczas pokazane i te, które jeszcze pokażemy, zaliczane są do najlepszych filmów dokumentalnych minionego roku. Akademia Dokumentalna we Włocławku jest wyjątkowa, ponieważ wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, która sfinansowała realizację całego projektu – mówi Izabela Trojanowska, animatorka DKF Ósemka.

Seans ze włocławskim Multikinie odbędzie się 10 października, o godz. 19:00. Wstęp wolny.

[WIDEO]433[/WIDEO]

Dwa dni po seansie Akademii Dokumentalnej DKF Ósemka zaprosi włocławskich kinomanów na spotkanie z kinem francuskim. „50 wiosen Aurory” to przebojowa komedia o tym, że nigdy nie jest za późno, by rozpocząć wszystko od nowa. Film zdobył nagrodę główną na tegorocznym Transatlantyk Festival, wyróżniając się zabawnymi dialogami, wysmakowanymi kadrami, lekkością, humorem i szczerością w podejściu do poważnych tematów.

Aurora to atrakcyjna pięćdziesięciolatka po przejściach. Jest zmęczona życiem, jednak ma jeszcze siłę walczyć nie tylko z nagłymi uderzeniami gorąca, ale też z impertynenckim szefem i nieprzyjaznym rynkiem pracy. Dodatkowo staje przed perspektywą bycia babcią.

Film pokazuje pięćdziesiąt portretów dojrzałej, świadomej i akceptującej mijający czas kobiecości. Postać Aurory wyłamuje się ze stereotypowego wizerunku kobiety „po pięćdziesiątce”, której nie dostrzega się ani w życiu społecznym, ani w miejscach publicznych, sprowadzając ją jedynie do roli gospodyni domowej i opiekunki ogniska domowego. Aurora mimo kryzysów konsekwentnie i dzielnie walczy o prawo do miłości, pracy i akceptacji w każdym wieku.

Film będzie można obejrzeć w czwartek (12.10) o godz. 19:00 w Multikinie. Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem.

[WIDEO]434[/WIDEO]

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017