REKLAMA

Sztuka ulicy zawita do Browaru B. Nie możesz tego przegapić!

14:46, 14.10.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Do włocławka zawita wędrująca wystawa sztuki ulicznej. Fot. depositphotos

Do Włocławka zawita niezwykła wystawa street artu. Przez jeden dzień w CK Browar B. będzie można oglądać wlepki, plakaty i uliczne formy przestrzenne. Obiekty składające się na ekspozycję „Via – kolekcja Vlepvnetu w podróży” to część zbiorów gromadzonych przez ostatnich 14 lat.

Wędrująca wystawa, która na jeden dzień zatrzyma się we Włocławku, to inicjatywa Vlepvnetu – grupy artystów ulicznych zajmujących się m. in. dokumentowaniem zjawisk kulturowych zachodzących w przestrzeni publicznej. Jej nazwa jest połączeniem słów vlep – od wlepki, czyli popularnej formy sztuki ulicznej oraz vnet – w internet, co nawiązuje do działalności artystów publikujących znalezione przejawy sztuki ulicznej w sieci.

- Od 2003 roku prezentujemy sztukę, antysztukę oraz inne działania w mieście i nie tylko. Informujemy, dokumentujemy, wspieramy. Skupiamy się na działaniach niezależnych, niekomercyjnych i oddolnych. Dostrzegamy zjawiska efemeryczne, doceniamy artystyczne drobiazgi, penetrujemy miejskie peryferia. Jednocześnie cenimy wyraziste, destrukcyjne gesty protestu, surowe piękno i radość postvandalizmu – piszą o sobie członkowie Vlepvnetu.

Przez całą swoją działalność Vlepvnet animował, organizował i popularyzował sztukę uliczną w Polsce, współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. Zgromadzona przez grupę kolekcja to pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki. Zalążek kolekcji stanowiły wlepki i plakaty wymieniane pocztą pomiędzy artystami. W kolejnych latach, przy okazji różnych przedsięwzięć, zbiory rozrastały się o próbki aktualnej twórczości artystów ulicznych. W 2012 roku kolekcję wzbogaciły natomiast obiekty zakupione dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W poniedziałek, 16 października, część zgromadzonych przez Vlepvnet zbiorów zostanie zaprezentowana w Galerii Antresola w CK Browar B. Włocławianie będą mogli zobaczyć wybrane płótna, prace na papierze oraz formy przestrzenne. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających w godz. 9:00-18:00. Na godzinę 13:00 zaplanowano jej oficjalne otwarcie i spotkanie z organizatorami. Wstęp na wystawę będzie wolny.

"Kolekcji Vlepvnetu w podróży" odwiedziła już Augustów, Ostródę, Kowary, Konin, Słupsk, Łomżę i Terespol. Włocławek jest przedostatnim przystankiem na jej trasie. Ostatnim będzie Płock.

[WIDEO]435[/WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

steet art steet art

1 2

Jeśli to jest sztuką to sztuką sa również scenki rodzajowe w wykonaniu mieszkańców 3 Maja Tumskiej , Cyganki .Czy dobrze analizuję ?
A jak w takim razie okreslić Kossaka albo Matejkę ? Oni też upawiali SZTUKĘ wielkopowierzchniową .
Chyba ktoś błędnie interpretuje definicją sztuki ? 18:56, 14.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

slawekslawek

1 0

gówno jesz gówno wiesz
gdyby pare lat temu nie rozwiązano imprezy break session to by to była impreza typu red bull bc one na poziomie świata bo już wtedy była na poziomie europy w małym cw.
10:19, 16.10.2017


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017