Zamknij

Dzięki temu projektowi odkryli wśród młodzieży nowe sceniczne talenty. Chcą dalej z nimi pracować

07:02, 04.12.2017 .
Skomentuj Młodzi włocławianie bardzo dobrze poradzili sobie na scenie, na której wielu z nich występowało po raz pierwszy. Fot. CK Browar B./M. Maciejewski Młodzi włocławianie bardzo dobrze poradzili sobie na scenie, na której wielu z nich występowało po raz pierwszy. Fot. CK Browar B./M. Maciejewski

Podczas projektu „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna” ujawniły się nieznane dotąd talenty młodych włocławian ze świetlic prowadzonych przez CK Browar B. i MOPR. Młodzież biorąca udział w warsztatach i koncercie pieśni ojczyźnianych już nie może się doczekać kolejnego wspólnego przedsięwzięcia.

Projekt „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna” zaczął się we wrześniu. Brała w nim udział 30 dzieci w wieku 9-16 lat ze świetlicy Moja Piwnica działającej w Browarze B. oraz świetlic MOPR „ Zapiecek” i „Zorza”. Uczestnicy zajęć brali udział w spotkaniach z historykami i instruktorami teatralnymi, odbywali spacerki historyczne po mieście, a także, wspólnie z muzykami Kapeli z Szaconkiem, przygotowywali koncert pieśni patriotycznych, który odbył się w CK Browar B. 10 listopada.

- Koncert niósł z sobą dużą dozę emocji, ponieważ dla większości uczestników był to pierwszy raz na scenie – mówi Lidia Piechocka-Witczak, dyrektor CK Browar B. – Wcześniejsze spotkania z muzykami, próby, rozmowy na temat pieśni patriotycznych i ich tła, sprawiły, że młodzież była dobrze przygotowana. Prócz tego, że uczestnicy zajęć pięknie wyśpiewali pieśni patriotyczne, zostali także wyposażeni w sporą dawkę wiedzy na temat historii naszego kraju i działań niepodległościowych.

Okazuje się, że tematyka patriotyczna i zdobywanie wiedzy o historii Włocławka oraz udziale miasta w zrywach niepodległościowych bardzo zainteresowały młodzież. Udało się także odkryć talenty, z których sami uczestnicy projektu wcześniej nie zdawali sobie sprawy.

- Największym efektem, jaki zauważyliśmy, było to, że w tych młodych osobach rozbudziły się chęć działania i chęć pokazania się na zewnątrz – przyznaje Marcin Goliński, koordynator projektu „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna”. – Po koncercie pojawiły się pytania od uczestników, co będziemy robić dalej, czy będzie jakiś nowy pomysł, nowy koncert lub inne wspólne przedsięwzięcie. Również w nas narodziły się w związku z tym nowe pomysły, jak pobudzić ich do działania.

Już po koncercie z okazji Święta Niepodległości młodzież wybrała się na kolejną, tym razem dalszą wycieczkę. Uczestnicy odwiedzili Wrocław, w którym mogli podziwiać Panoramę Racławicką oraz zwiedzić zoo. Projekt „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna” był realizowany we współpracy z Muzeum Historii Polski. Działania zostały dofinansowane kwotą 20 tys. zł, dzięki czemu mogły być tak rozbudowane.

Organizatorzy projektu zapewniają, że potencjał jego uczestników, odkryty podczas przygotowań do koncertu, będzie wykorzystywany podczas kolejnych wspólnych inicjatyw. Chęć dalszej współpracy z młodzieżą zadeklarowała również Kapela z Szaconkiem, która planuje cyklicznie spotykać się z dzieciakami z Mojej Piwnicy na wspólne śpiewanie.  

[WIDEO]556[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%