Zamknij
REKLAMA

Ta afera wstrząsnęła całym, światem. Wszystko dzięki nim!

14:00, 17.02.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Na kinowe ekrany wszedł film `Czwarta władza`. Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu we włocławskim Multikinie można oglądać film o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa. Poza „Czwartą władzą” wśród nowości znalazła się też „Czarna Pantera”, która zainteresuje szczególnie danów fantastyki.

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks wystąpili w nowym, opartym na faktach filmie Stevena Spielberga. „Czwarta władza” to opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które doprowadziło do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych.

Ukazane w filmie wydarzenia są związane z publikacją w dzienniku „The Washington Post” Pentagon Papers. Dokumenty pokazywały, jak naprawdę przebiegała wojna w Wietnamie. W 1971 roku dwoje wydawców dziennika Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) stanęło na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, ukrywanych przez najwyższe władze USA.

[WIDEO]679[/WIDEO]

Fani science-fiction powinni natomiast udać się na „Czarną panterę”. Bohater filmu – T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako „Czarna Pantera” staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

[WIDEO]678[/WIDEO]

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018