Zamknij

sobota, 15.06, godz. 10:00

Ogród na Pompce w Parku im. H. Sienkiewicza, wejście od ul. Lunewil (przy pogotowiu)

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje projekt  pn. „Włocławek – miastem czystym i ekologicznym”. Planowane działania obejmują warsztaty terenowe dla mieszkańców – spacery. Będą to warsztaty terenowe o charakterze edukacyjnym. Czas trwania – 2 godziny dydaktyczne prowadzone przez trenerów edukacji środowiskowej i przyrodniczej. 

Tematyka: poznanie gatunków roślin i zwierząt, rola owadów zapylających w przyrodzie z  uwzględnieniem ich znaczenia dla zachowania bioróżnorodności oraz znaczenie terenów zielonych w kształtowaniu ładu przestrzennego w oparciu o tablice dydaktyczne na ścieżce edukacyjnej w parku.

 W ramach projektu odbędą się też warsztaty dla mieszkańców i uczestników Uniwersytetu III Wieku. Tematyka: Czyste powietrze - zagrożenia wynikające ze smogu wraz z praktyczną nauką palenia w piecu. Pierwsze warsztaty odbędą się dziś, tj. 12.06.2019r. g. 13.00. Projekt obejmuje również warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół. Pełna informacja o projekcie: www.wcee.org.pl.


środa21 sierpnia

czwartek22 sierpnia

piątek23 sierpnia

sobota24 sierpnia

niedziela25 sierpnia

poniedziałek26 sierpnia

wtorek27 sierpnia

piątek30 sierpnia

sobota31 sierpnia

niedziela1 września

piątek6 września

sobota7 września

niedziela8 września

sobota14 września

sobota21 września

czwartek26 września

sobota28 września

piątek4 października

niedziela6 października

sobota12 października

piątek18 października
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone