Zamknij

sobota, 13.07, godz. 10:00

ul. Warszawka 11/13

Bilety: Udział bezpłatny

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem. W najbliższą sobotę Pan Krzysztof Cieczkiewicz oprowadzi wszystkich zainteresowanych po Parku im. Henryka Sienkiewicza. Jest on jednym z najstarszych parków miejskich w Polsce, został założony w 1870 roku. Przewodnik PTTK przybliży historię oraz rolę parku w życiu społecznym włocławian oraz pokaże zakończone pracę rewitalizacyjne parku w części: Ogród „na Pompce” i Słodowo. 

Słodowo odzyskało funkcje sportowo-rekreacyjną. Rozbudowa parku o korty tenisowe, ścieżkę pieszo-rowerową wraz z rondem, które scalają parki na Słodowie, Pompce oraz H. Sienkiewicza poszerzy możliwość spędzania wolnego czasu we Włocławku. Miejsca rodzinnej rekreacji, plac zabaw dla dzieci, sieć ciągów pieszych i rowerowych, plac zabaw ruchowych, punkt widokowy oraz tzw. "zielona klasa"- obiekty te pozwolą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. 

Park wzbogacił się o siedziska z desek z drewna, które są wykorzystywane dla codziennej rekreacji oraz podczas organizacji okolicznościowych imprez kulturalnych. W parku powstał nowy pomost na jednym z dwóch zbiorników wodnych, które znajdują się na Słodowie. Miejski ogród został oświetlony, pojawiły się w nim poidełka dla spragnionych spacerowiczów i elementy małej architektury. 

Zbiórka o godz. 10:00 przy Włocławskiej Informacji Turystycznej ul. Warszawka 11/13 . Udział w spacerku jest bezpłatny.


poniedziałek14 października

środa16 października

czwartek17 października

piątek18 października

sobota19 października

niedziela20 października

poniedziałek21 października

wtorek22 października

środa23 października

sobota26 października

niedziela27 października

niedziela3 listopada

wtorek5 listopada

piątek8 listopada

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

czwartek28 listopada

piątek29 listopada

wtorek3 grudnia

piątek6 grudnia
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone