Zamknij

sobota, 13.07, godz. 10:00

ul. Warszawka 11/13

Bilety: Udział bezpłatny

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z cyklu Wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem. W najbliższą sobotę Pan Krzysztof Cieczkiewicz oprowadzi wszystkich zainteresowanych po Parku im. Henryka Sienkiewicza. Jest on jednym z najstarszych parków miejskich w Polsce, został założony w 1870 roku. Przewodnik PTTK przybliży historię oraz rolę parku w życiu społecznym włocławian oraz pokaże zakończone pracę rewitalizacyjne parku w części: Ogród „na Pompce” i Słodowo. 

Słodowo odzyskało funkcje sportowo-rekreacyjną. Rozbudowa parku o korty tenisowe, ścieżkę pieszo-rowerową wraz z rondem, które scalają parki na Słodowie, Pompce oraz H. Sienkiewicza poszerzy możliwość spędzania wolnego czasu we Włocławku. Miejsca rodzinnej rekreacji, plac zabaw dla dzieci, sieć ciągów pieszych i rowerowych, plac zabaw ruchowych, punkt widokowy oraz tzw. "zielona klasa"- obiekty te pozwolą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. 

Park wzbogacił się o siedziska z desek z drewna, które są wykorzystywane dla codziennej rekreacji oraz podczas organizacji okolicznościowych imprez kulturalnych. W parku powstał nowy pomost na jednym z dwóch zbiorników wodnych, które znajdują się na Słodowie. Miejski ogród został oświetlony, pojawiły się w nim poidełka dla spragnionych spacerowiczów i elementy małej architektury. 

Zbiórka o godz. 10:00 przy Włocławskiej Informacji Turystycznej ul. Warszawka 11/13 . Udział w spacerku jest bezpłatny.


piątek19 lipca

sobota20 lipca

niedziela21 lipca

poniedziałek22 lipca

wtorek23 lipca

środa24 lipca

piątek26 lipca

sobota27 lipca

niedziela28 lipca

poniedziałek29 lipca

wtorek30 lipca

czwartek1 sierpnia

piątek2 sierpnia

sobota3 sierpnia

niedziela4 sierpnia

poniedziałek5 sierpnia

wtorek6 sierpnia

środa7 sierpnia

sobota10 sierpnia

niedziela11 sierpnia

czwartek15 sierpnia

sobota17 sierpnia

niedziela18 sierpnia

wtorek20 sierpnia

sobota24 sierpnia

niedziela25 sierpnia

wtorek27 sierpnia

piątek30 sierpnia

sobota31 sierpnia

piątek6 września

niedziela8 września
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone