Zamknij

piątek, 27.09, godz. 18:00

CK Browar B.

To ma być szczególny występ powstałego w październiku 1963 roku włocławskiego gitarowego zespołu Rubiny, pasjonatów muzyki gitarowej. Występ będący podziękowaniem wszystkim przyjaciołom, znajomym i sympatykom zespołu, z którymi przez minione 56 lat dane nam było współweselić się i dzielić naszą wielką pasję muzyczną.

Założycielami Rubinów byli: Krzysztof Czarniecki, Krzysztof Puzio, Jerzy Górski i Czesław Obielecki. Zespół, zafascynował się gitarowym brzmieniem brytyjskiego zespołu „The Shadows”. Do założycielskiego składu dołączył

Jan Sobczak zastępując przez dwa lata odbywającego służbę wojskową Czesława Obieleckiego. W roku 1969 Krzysztof Puzio, Czesław Obielecki z Jackiem Dombrzalskim, Adamem Pawlikowskim i innymi kolegami założyli zespół BW69, a do zespołu Rubiny doszedł Grzegorz Wiśniewski grający na gitarze basowej i Grzegorz Tomaszewski grający na perkusji, który w tamtym czasie był jeszcze uczniem Technikum Mechanicznego.

Rubiny grały na wielu wieczorkach tanecznych, balach sylwestrowych, imprezach o charakterze ogólnomiejskim i różnych uroczystościach we Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu. Zespół przyczynił się do dużego ożywienia muzycznego we Włocławku, pod wpływem którego powstało w latach 60-tych kilkadziesiąt grup muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu Rubiny był i jest fakt grania na gitarach wykonanych własnoręcznie.

Zespół Rubiny grał do 1972r, a po 30 latach przerwy, w 2002 r. reaktywował się w składzie trwającym do dzisiaj : Krzysztof Czarniecki – gitara prowadząca, Jerzy Górski – gitara rytmiczna, Grzegorz Tomaszewski – perkusja i Ryszard Kawczyński – gitara basowa.

Zespół Gryfy powstał w Toruniu w 1964 roku w składzie: Roman Krawczyk - perkusja (kierownik zespołu), Leszek Sochan - gitara basowa, Zbigniew Polakowski - gitara solowa, Andrzej Chojnacki - gitara rytmiczna i Piotr Nagiel - wokalista. Koncertowali w całej Polsce przez około 10 lat, dopóki od występów nie oderwały ich obowiązki zawodowe i rodzinne. Po 43 latach przerwy Leszek Sochan i Roman Krawczyk postanowili reaktywować zespół. Próby zaczęły się wiosną 2017 roku w Yacht Clubie Anwil w Zarzeczewie koło Włocławka, dzięki Wojtkowi Wareckiemu, który od kilkunastu lat, skupia w klubie Marina w Zarzeczewie niemal 3 pokolenia pasjonatów muzycznych z Włocławka. Z początkowego składu Gryfów pozostały dwa filary : Roman Krawczyk - perkusista i szef zespołu, mieszkający w Brodnicy i Leszek Sochan - gitarzysta basowy mieszkający w Warszawie. Do zespołu doszli: Krzysztof Czarniecki - gitarzysta prowadzący z Włocławka i Jerzy Górski - gitarzysta akordowy z Włocławka. Od 2017 r. Gryfy prezentowały się na 17 występach w Ciechocinku, Elblągu, Brodnicy, nad jeziorem Piaseczno k.Brodnicy, we Włocławku i w Zarzeczewie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Adam Pawlikowski, muzyk, kompozytor i aranżer, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, współzałożyciel legendarnego zespołu BW 69. Współpracował m.in. z Bogusławem Mecem, Grażyną Łobaszewską, Kaliną Jędrusik, Ewą Bem i Andrzejem Zauchą.


niedziela22 września

wtorek24 września

środa25 września

czwartek26 września

piątek27 września

sobota28 września

niedziela29 września

środa2 października

czwartek3 października

piątek4 października

sobota5 października

niedziela6 października

sobota12 października

poniedziałek14 października

środa16 października

czwartek17 października

piątek18 października

sobota19 października

niedziela20 października

środa23 października

niedziela3 listopada

wtorek5 listopada

niedziela10 listopada
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone