Zamknij

piątek, 27.09, godz. 18:00

CK Browar B.

To ma być szczególny występ powstałego w październiku 1963 roku włocławskiego gitarowego zespołu Rubiny, pasjonatów muzyki gitarowej. Występ będący podziękowaniem wszystkim przyjaciołom, znajomym i sympatykom zespołu, z którymi przez minione 56 lat dane nam było współweselić się i dzielić naszą wielką pasję muzyczną.

Założycielami Rubinów byli: Krzysztof Czarniecki, Krzysztof Puzio, Jerzy Górski i Czesław Obielecki. Zespół, zafascynował się gitarowym brzmieniem brytyjskiego zespołu „The Shadows”. Do założycielskiego składu dołączył

Jan Sobczak zastępując przez dwa lata odbywającego służbę wojskową Czesława Obieleckiego. W roku 1969 Krzysztof Puzio, Czesław Obielecki z Jackiem Dombrzalskim, Adamem Pawlikowskim i innymi kolegami założyli zespół BW69, a do zespołu Rubiny doszedł Grzegorz Wiśniewski grający na gitarze basowej i Grzegorz Tomaszewski grający na perkusji, który w tamtym czasie był jeszcze uczniem Technikum Mechanicznego.

Rubiny grały na wielu wieczorkach tanecznych, balach sylwestrowych, imprezach o charakterze ogólnomiejskim i różnych uroczystościach we Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu. Zespół przyczynił się do dużego ożywienia muzycznego we Włocławku, pod wpływem którego powstało w latach 60-tych kilkadziesiąt grup muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu Rubiny był i jest fakt grania na gitarach wykonanych własnoręcznie.

Zespół Rubiny grał do 1972r, a po 30 latach przerwy, w 2002 r. reaktywował się w składzie trwającym do dzisiaj : Krzysztof Czarniecki – gitara prowadząca, Jerzy Górski – gitara rytmiczna, Grzegorz Tomaszewski – perkusja i Ryszard Kawczyński – gitara basowa.

Zespół Gryfy powstał w Toruniu w 1964 roku w składzie: Roman Krawczyk - perkusja (kierownik zespołu), Leszek Sochan - gitara basowa, Zbigniew Polakowski - gitara solowa, Andrzej Chojnacki - gitara rytmiczna i Piotr Nagiel - wokalista. Koncertowali w całej Polsce przez około 10 lat, dopóki od występów nie oderwały ich obowiązki zawodowe i rodzinne. Po 43 latach przerwy Leszek Sochan i Roman Krawczyk postanowili reaktywować zespół. Próby zaczęły się wiosną 2017 roku w Yacht Clubie Anwil w Zarzeczewie koło Włocławka, dzięki Wojtkowi Wareckiemu, który od kilkunastu lat, skupia w klubie Marina w Zarzeczewie niemal 3 pokolenia pasjonatów muzycznych z Włocławka. Z początkowego składu Gryfów pozostały dwa filary : Roman Krawczyk - perkusista i szef zespołu, mieszkający w Brodnicy i Leszek Sochan - gitarzysta basowy mieszkający w Warszawie. Do zespołu doszli: Krzysztof Czarniecki - gitarzysta prowadzący z Włocławka i Jerzy Górski - gitarzysta akordowy z Włocławka. Od 2017 r. Gryfy prezentowały się na 17 występach w Ciechocinku, Elblągu, Brodnicy, nad jeziorem Piaseczno k.Brodnicy, we Włocławku i w Zarzeczewie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Adam Pawlikowski, muzyk, kompozytor i aranżer, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, współzałożyciel legendarnego zespołu BW 69. Współpracował m.in. z Bogusławem Mecem, Grażyną Łobaszewską, Kaliną Jędrusik, Ewą Bem i Andrzejem Zauchą.


środa13 listopada

czwartek14 listopada

piątek15 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

poniedziałek18 listopada

wtorek19 listopada

środa20 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

poniedziałek25 listopada

wtorek26 listopada

czwartek28 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

wtorek3 grudnia

środa4 grudnia

piątek6 grudnia

niedziela8 grudnia

wtorek10 grudnia

środa18 grudnia

wtorek31 grudnia
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone