Zamknij

sobota, 09.11, godz. 19:00

Od 9.11.2019 do 9.11.2019

Muzeum Diecezjalne we Włocławku, plac Kopernika 3

Bilety: wstęp wolny

Oddajemy głos organizatorom: 

Zapraszamy do odbycia niezwykłej, pełnej emocji podróży po świecie muzyki fortepianowej, w której przewodnikami będą najbardziej znani i cenieni kompozytorzy. Ich twórczość pokonuje czas i przestrzeń, inspirując kolejne pokolenia artystów i dotykając duszy odbiorców. To właśnie MISTRZOWIE FORTEPIANU – pianiści, którzy potrafili w idealnej harmonii połączyć wirtuozerię techniczna z głębią przekazu osobistego obrazu świata i swojego bogatego, choć często skomplikowanego, życia wewnętrznego.

Do takich kompozytorów zaliczyć można każdego z autorów prezentowanych na koncercie „Mistrzowie Fortepianu” – AMADEUSZA MOZARTA, FRYDERYKA CHOPINA, FRANCISZKA LISZTA i SIERGIEJA RACHMANINOWA. Choć pochodzą oni z różnych światów – innych czasów, krajów i kręgów kulturowych - łączy ich jedno - wszyscy wybrali fortepian jako instrument, który w najdoskonalszy sposób był w stanie odzwierciedlić ich wnętrze i wyrazić treści, jakie chcieli przekazać odbiorcom. Uniwersalizm ich kompozycji i tkwiąca w nich siła mogą pozwolić dziś także nam – ludziom XXI wieku - doświadczyć swoistego katharsis.

Koncert „Mistrzowie Fortepianu” daje słuchaczom możliwość osobistego przekonania się o mocy tkwiącej w ich dziełach oraz doświadczenia efektu ich oddziaływania – poruszającego, oczyszczającego, przemieniającego. Dziś – może bardziej niż kiedykolwiek – potrzeba nam zatrzymania się i wejścia w głąb siebie samych, odświeżenia swojej wrażliwości i wydobycia skrywanych uczuć i emocji, co doskonale udaje się osiągnąć ferii płynących z fortepianu dźwięków ułożonych w doskonałe kompozycje.

JAN PRZEPAŁKOWSKI
Koncert wykona pianista, który, choć młody, jest już popularny w świecie polskiej muzyki fortepianowej. Podobnie jak Mistrzowie Fortepianu – znany jest z kunsztu technicznego, jak i z wyjątkowej intensywności energii i uczuć płynących z jego muzyki. Koncerty Jana Przepałkowskiego, zazwyczaj kończące się owacjami na stojąco, to pełna pasji przygoda ze światem dźwięków i emocji. Muzyki Mistrzów Fortepianu w jego wykonaniu trudno po prostu „posłuchać” – to coś, co trzeba i należy przeżyć.


niedziela, 12 lipca 2020

poniedziałek, 14 września 2020

sobota, 19 września 2020

sobota, 10 października 2020

sobota, 17 października 2020