Zamknij

sobota, 09.11, godz. 19:00

Muzeum Diecezjalne we Włocławku, plac Kopernika 3

Bilety: wstęp wolny

Oddajemy głos organizatorom: 

Zapraszamy do odbycia niezwykłej, pełnej emocji podróży po świecie muzyki fortepianowej, w której przewodnikami będą najbardziej znani i cenieni kompozytorzy. Ich twórczość pokonuje czas i przestrzeń, inspirując kolejne pokolenia artystów i dotykając duszy odbiorców. To właśnie MISTRZOWIE FORTEPIANU – pianiści, którzy potrafili w idealnej harmonii połączyć wirtuozerię techniczna z głębią przekazu osobistego obrazu świata i swojego bogatego, choć często skomplikowanego, życia wewnętrznego.

Do takich kompozytorów zaliczyć można każdego z autorów prezentowanych na koncercie „Mistrzowie Fortepianu” – AMADEUSZA MOZARTA, FRYDERYKA CHOPINA, FRANCISZKA LISZTA i SIERGIEJA RACHMANINOWA. Choć pochodzą oni z różnych światów – innych czasów, krajów i kręgów kulturowych - łączy ich jedno - wszyscy wybrali fortepian jako instrument, który w najdoskonalszy sposób był w stanie odzwierciedlić ich wnętrze i wyrazić treści, jakie chcieli przekazać odbiorcom. Uniwersalizm ich kompozycji i tkwiąca w nich siła mogą pozwolić dziś także nam – ludziom XXI wieku - doświadczyć swoistego katharsis.

Koncert „Mistrzowie Fortepianu” daje słuchaczom możliwość osobistego przekonania się o mocy tkwiącej w ich dziełach oraz doświadczenia efektu ich oddziaływania – poruszającego, oczyszczającego, przemieniającego. Dziś – może bardziej niż kiedykolwiek – potrzeba nam zatrzymania się i wejścia w głąb siebie samych, odświeżenia swojej wrażliwości i wydobycia skrywanych uczuć i emocji, co doskonale udaje się osiągnąć ferii płynących z fortepianu dźwięków ułożonych w doskonałe kompozycje.

JAN PRZEPAŁKOWSKI
Koncert wykona pianista, który, choć młody, jest już popularny w świecie polskiej muzyki fortepianowej. Podobnie jak Mistrzowie Fortepianu – znany jest z kunsztu technicznego, jak i z wyjątkowej intensywności energii i uczuć płynących z jego muzyki. Koncerty Jana Przepałkowskiego, zazwyczaj kończące się owacjami na stojąco, to pełna pasji przygoda ze światem dźwięków i emocji. Muzyki Mistrzów Fortepianu w jego wykonaniu trudno po prostu „posłuchać” – to coś, co trzeba i należy przeżyć.


środa20 listopada

czwartek21 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

poniedziałek25 listopada

wtorek26 listopada

środa27 listopada

czwartek28 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

wtorek3 grudnia

środa4 grudnia

piątek6 grudnia

sobota7 grudnia

niedziela8 grudnia

poniedziałek9 grudnia

wtorek10 grudnia

sobota14 grudnia

środa18 grudnia

sobota21 grudnia

sobota28 grudnia

wtorek31 grudnia
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone