Zamknij
REKLAMA

Koncert: Czuła Obserwacja

Koncert: Czuła Obserwacja
  • środa 8 grudnia, 19:30-21:20
  • 25.11.2021
  • Rejs na Przystani, Piwna 1a
  • 20 zł
Opis od organizatorów:

Muzycy używają z dziką rozkoszą w tym sezonie "nowych na mieście" generatorów dźwięków i rytmu, syntezatora wokalnego, poczciwej, ale przetworzonej gitary basowej. Fundują widowni całkiem składny, intrygujący, prężny i pełen psychodelicznych zaułków i spejsowego ambientu set.

Z częściami bliskimi totalnego odprężenia, z fragmentami barbarzyńskiego festynu, z momentami szalonej improwizacji.

Muzyka duetu, znanego dotychczas głównie z grania rozbudowanych form do kina niemego podczas krajowych festiwali (nowatorska dla tej dziedziny metoda obserwacji uczestniczącej) jest konsekwencją potrzeby pokazania całej głębi i wyrazistości, piękna i brudu, lukru i krwi, przypadku i przeznaczenia.

Agu Gurczyńska (wokal, soma pipe, analog delay) – obecna w ciągu ostatnich kilku lat na formalnych i nieformalnych sesjach muzycznych, na których wypracowuje swoje indywidualne podejście do zagadnienia śpiewu. Robi to za pomocą własnego języka, w którym najczęściej śpiewa i zapętlanych fraz, czasami tak przetworzonych, że nie przypominają dźwięków ludzkiego głosu.

Łukasz Downar (bas, syntezatory, loopy) – muzyk i filozof, członek zespołu Tatvamasi, z którym wydał do tej pory 6 płyt i zagrał między innymi w Berlinie, Pradze, Wiedniu, Paryżu, Budapeszcie, Lwowie, Pile czy Toruniu. Nieustannie rozszerza brzmienie wspólnego z Agu projektu, którym jest Czuła Obserwacja.

grudzień 2021


6.12 poniedziałek 10.12 piątek
Kiermasz książek

Kiermasz książek

6 grudnia 2021  - 10 grudnia 2021

Czytaj więcej
8.12 środa
Recital pianistyczny do kawy
8.12 środa
Zajęcia latino solo
9.12 czwartek
Mikołajkowy koncert WWK Teraz My
9.12 czwartek
Mikołajkowy koncert zespołu WWK
10.12 piątek
Kurs tańca towarzyskiego