Zamknij

piątek, 08.12, godz. 12:00

Galeria Sztuki Beczkownia, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Galeria Sztuki  "Beczkownia" zaprasza na wernisaż wystawy przygotowanej przez Instytutu Pamięci Narodowej  - "Polska Walcząca" . Wystawa przypomina o Polskim Państwie Podziemnym – zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie. Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju  i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − zarówno Niemcom, jak i Sowietom.

Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazuje najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza"  i Powstanie Warszawskie, których 70. rocznicę obecnie obchodzimy. Na wystawie znajdą się sylwetki wybranych bohaterów, w tym także Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze. Dopełnieniem opowieści są zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w miejscach, w których odnajdywane są i identyfikowane szczątki bohaterów Polski Walczącej, straconych w komunistycznych więzieniach. Ekspozycja składa się z 15 dwustronnych plansz.
 Autorem wystawy  jest dr Paweł Rokicki. Wernisaż połączony będzie z wykładem i prezentacją mgr Mirosława Sprengera , historyka z  IPN.
 Wystawa w Galerii Sztuki „Beczkownia” czynna będzie do 14 stycznia 2018 r.


piątek19 października

sobota20 października
sob 20 paź
15:00-20:20

niedziela21 października
nie 21 paź
8:30-15:10

poniedziałek22 października

wtorek23 października

środa24 października

czwartek25 października

piątek26 października

sobota27 października

niedziela28 października

poniedziałek29 października

środa31 października

piątek2 listopada

niedziela4 listopada

wtorek6 listopada

czwartek8 listopada

niedziela11 listopada

sobota24 listopada
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone