Zamknij
REKLAMA

piątek, 08.12, godz. 12:00

Galeria Sztuki Beczkownia, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Galeria Sztuki  "Beczkownia" zaprasza na wernisaż wystawy przygotowanej przez Instytutu Pamięci Narodowej  - "Polska Walcząca" . Wystawa przypomina o Polskim Państwie Podziemnym – zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie. Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju  i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − zarówno Niemcom, jak i Sowietom.

Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazuje najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza"  i Powstanie Warszawskie, których 70. rocznicę obecnie obchodzimy. Na wystawie znajdą się sylwetki wybranych bohaterów, w tym także Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze. Dopełnieniem opowieści są zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w miejscach, w których odnajdywane są i identyfikowane szczątki bohaterów Polski Walczącej, straconych w komunistycznych więzieniach. Ekspozycja składa się z 15 dwustronnych plansz.
 Autorem wystawy  jest dr Paweł Rokicki. Wernisaż połączony będzie z wykładem i prezentacją mgr Mirosława Sprengera , historyka z  IPN.
 Wystawa w Galerii Sztuki „Beczkownia” czynna będzie do 14 stycznia 2018 r.


sobota17 marca

niedziela18 marca

poniedziałek19 marca

środa21 marca

czwartek22 marca

piątek23 marca

sobota24 marca

niedziela25 marca

poniedziałek26 marca

wtorek27 marca

środa28 marca

czwartek29 marca

niedziela1 kwietnia

poniedziałek2 kwietnia

sobota7 kwietnia

niedziela8 kwietnia

sobota14 kwietnia

środa18 kwietnia

piątek20 kwietnia

niedziela22 kwietnia

poniedziałek23 kwietnia

poniedziałek30 kwietnia

sobota5 maja

wtorek8 maja
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018