REKLAMA

piątek, 08.12, godz. 12:00

Galeria Sztuki Beczkownia, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Galeria Sztuki  "Beczkownia" zaprasza na wernisaż wystawy przygotowanej przez Instytutu Pamięci Narodowej  - "Polska Walcząca" . Wystawa przypomina o Polskim Państwie Podziemnym – zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie. Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju  i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − zarówno Niemcom, jak i Sowietom.

Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazuje najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza"  i Powstanie Warszawskie, których 70. rocznicę obecnie obchodzimy. Na wystawie znajdą się sylwetki wybranych bohaterów, w tym także Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze. Dopełnieniem opowieści są zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w miejscach, w których odnajdywane są i identyfikowane szczątki bohaterów Polski Walczącej, straconych w komunistycznych więzieniach. Ekspozycja składa się z 15 dwustronnych plansz.
 Autorem wystawy  jest dr Paweł Rokicki. Wernisaż połączony będzie z wykładem i prezentacją mgr Mirosława Sprengera , historyka z  IPN.
 Wystawa w Galerii Sztuki „Beczkownia” czynna będzie do 14 stycznia 2018 r.


sobota16 grudnia

niedziela17 grudnia

środa20 grudnia

czwartek21 grudnia

niedziela24 grudnia

poniedziałek25 grudnia

wtorek26 grudnia

środa27 grudnia

sobota30 grudnia

niedziela31 grudnia

wtorek2 stycznia

sobota6 stycznia

piątek19 stycznia

sobota20 stycznia

niedziela21 stycznia

sobota27 stycznia

niedziela28 stycznia

niedziela4 lutego
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017