Zamknij

sobota, 12.01, godz. 17:00

sala kameralna CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

19 grudnia 2018 minęły dwa lata od śmierci Ryszarda Seroczyńskiego - pedagoga, człowieka o wielu pasjach, twórcy Więziennego Klubu Literackiego Bartnicka 10 we Włocławek, który resocjalizował poezją i lubił lubić ludzi. Rocznica śmierci tego wyjątkowego człowieka - dla jednych Rysia, dla innych Pana Ryszarda, Rycha, jeszcze dla kogoś Ryśka lub po prostu Sroki - zobowiązuje nas do pielęgnowania pamięci o Nim i utrwalenia na lepszym może nośniku niż sama pamięć i emocje. Funkcjonuje obiegowe powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jednak w tym wypadku spore grono z nami na czele - protestuje, nie godzi się z tą tezą, z tym odejściem i z tą niepowetowaną stratą... zbyt nagłą, zbyt wczesną, zbyt bolesną. Niemal każdy z nas odkłada swoje plany i marzenia na jakieś jutro, jakieś później, jakieś kiedyś, na jesień życia; a Jemu ktoś (los? przeznaczenie? Bóg?) tę jesień zwyczajnie, bezpardonowo, bezmyślnie i bezlitośnie skradł.

12 stycznia 2019 roku odbędzie się wieczór wspomnieniowy poświęcony życiu i poezji Ryszarda Seroczyńskiego. Organizatorzy chcą, aby włączyło się w to możliwie dużo zaangażowanych osób, które Ryśka znały (prywatnie/zawodowo/literacko), ceniły i dobrze wspominają. Szukają tych, którzy swoją: historią, wspomnieniem, opowieścią, anegdotą, dygresją, zdjęciem mogliby i zechcieliby uświetnić ów wieczór.

Zostanie przygotowana inscenizacja literacko-muzyczna, wyświetlimy film, będą wiersze Ryszarda, dla jednych przedstawienie, dla innych przypomnienie jego działań i pasji na różnych obszarach.

Kontakt: [email protected], tel. 570 685 667.
 


poniedziałek21 stycznia

wtorek22 stycznia

piątek25 stycznia

sobota26 stycznia

niedziela27 stycznia

poniedziałek28 stycznia

wtorek29 stycznia

środa30 stycznia

czwartek31 stycznia

sobota2 lutego

niedziela3 lutego

czwartek7 lutego

sobota9 lutego

niedziela10 lutego

poniedziałek11 lutego

czwartek14 lutego

sobota16 lutego

wtorek19 lutego

piątek22 lutego

niedziela24 lutego

piątek1 marca

niedziela3 marca

poniedziałek4 marca

wtorek5 marca

piątek8 marca

sobota9 marca

niedziela10 marca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone