Zamknij
REKLAMA

sobota, 12.01, godz. 17:00

sala kameralna CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

19 grudnia 2018 minęły dwa lata od śmierci Ryszarda Seroczyńskiego - pedagoga, człowieka o wielu pasjach, twórcy Więziennego Klubu Literackiego Bartnicka 10 we Włocławek, który resocjalizował poezją i lubił lubić ludzi. Rocznica śmierci tego wyjątkowego człowieka - dla jednych Rysia, dla innych Pana Ryszarda, Rycha, jeszcze dla kogoś Ryśka lub po prostu Sroki - zobowiązuje nas do pielęgnowania pamięci o Nim i utrwalenia na lepszym może nośniku niż sama pamięć i emocje. Funkcjonuje obiegowe powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jednak w tym wypadku spore grono z nami na czele - protestuje, nie godzi się z tą tezą, z tym odejściem i z tą niepowetowaną stratą... zbyt nagłą, zbyt wczesną, zbyt bolesną. Niemal każdy z nas odkłada swoje plany i marzenia na jakieś jutro, jakieś później, jakieś kiedyś, na jesień życia; a Jemu ktoś (los? przeznaczenie? Bóg?) tę jesień zwyczajnie, bezpardonowo, bezmyślnie i bezlitośnie skradł.

12 stycznia 2019 roku odbędzie się wieczór wspomnieniowy poświęcony życiu i poezji Ryszarda Seroczyńskiego. Organizatorzy chcą, aby włączyło się w to możliwie dużo zaangażowanych osób, które Ryśka znały (prywatnie/zawodowo/literacko), ceniły i dobrze wspominają. Szukają tych, którzy swoją: historią, wspomnieniem, opowieścią, anegdotą, dygresją, zdjęciem mogliby i zechcieliby uświetnić ów wieczór.

Zostanie przygotowana inscenizacja literacko-muzyczna, wyświetlimy film, będą wiersze Ryszarda, dla jednych przedstawienie, dla innych przypomnienie jego działań i pasji na różnych obszarach.

Kontakt: [email protected], tel. 570 685 667.
 


sobota23 lutego

niedziela24 lutego

poniedziałek25 lutego

wtorek26 lutego

środa27 lutego

czwartek28 lutego

piątek1 marca

sobota2 marca

niedziela3 marca

poniedziałek4 marca

wtorek5 marca

środa6 marca

piątek8 marca

sobota9 marca

niedziela10 marca

piątek15 marca

sobota16 marca

wtorek19 marca

sobota23 marca

niedziela24 marca

sobota30 marca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone