Zamknij

sobota, 12.01, godz. 17:00

sala kameralna CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

19 grudnia 2018 minęły dwa lata od śmierci Ryszarda Seroczyńskiego - pedagoga, człowieka o wielu pasjach, twórcy Więziennego Klubu Literackiego Bartnicka 10 we Włocławek, który resocjalizował poezją i lubił lubić ludzi. Rocznica śmierci tego wyjątkowego człowieka - dla jednych Rysia, dla innych Pana Ryszarda, Rycha, jeszcze dla kogoś Ryśka lub po prostu Sroki - zobowiązuje nas do pielęgnowania pamięci o Nim i utrwalenia na lepszym może nośniku niż sama pamięć i emocje. Funkcjonuje obiegowe powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jednak w tym wypadku spore grono z nami na czele - protestuje, nie godzi się z tą tezą, z tym odejściem i z tą niepowetowaną stratą... zbyt nagłą, zbyt wczesną, zbyt bolesną. Niemal każdy z nas odkłada swoje plany i marzenia na jakieś jutro, jakieś później, jakieś kiedyś, na jesień życia; a Jemu ktoś (los? przeznaczenie? Bóg?) tę jesień zwyczajnie, bezpardonowo, bezmyślnie i bezlitośnie skradł.

12 stycznia 2019 roku odbędzie się wieczór wspomnieniowy poświęcony życiu i poezji Ryszarda Seroczyńskiego. Organizatorzy chcą, aby włączyło się w to możliwie dużo zaangażowanych osób, które Ryśka znały (prywatnie/zawodowo/literacko), ceniły i dobrze wspominają. Szukają tych, którzy swoją: historią, wspomnieniem, opowieścią, anegdotą, dygresją, zdjęciem mogliby i zechcieliby uświetnić ów wieczór.

Zostanie przygotowana inscenizacja literacko-muzyczna, wyświetlimy film, będą wiersze Ryszarda, dla jednych przedstawienie, dla innych przypomnienie jego działań i pasji na różnych obszarach.

Kontakt: [email protected], tel. 570 685 667.
 


niedziela21 kwietnia

poniedziałek22 kwietnia

środa24 kwietnia

czwartek25 kwietnia

piątek26 kwietnia

sobota27 kwietnia

niedziela28 kwietnia

poniedziałek29 kwietnia

środa1 maja

środa8 maja

czwartek9 maja

piątek10 maja

sobota11 maja
sob 11 maj
15:00

środa15 maja

piątek17 maja

niedziela19 maja

czwartek23 maja

piątek24 maja

niedziela26 maja

sobota15 czerwca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone