Zamknij

sobota, 12.01, godz. 17:00

sala kameralna CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

19 grudnia 2018 minęły dwa lata od śmierci Ryszarda Seroczyńskiego - pedagoga, człowieka o wielu pasjach, twórcy Więziennego Klubu Literackiego Bartnicka 10 we Włocławek, który resocjalizował poezją i lubił lubić ludzi. Rocznica śmierci tego wyjątkowego człowieka - dla jednych Rysia, dla innych Pana Ryszarda, Rycha, jeszcze dla kogoś Ryśka lub po prostu Sroki - zobowiązuje nas do pielęgnowania pamięci o Nim i utrwalenia na lepszym może nośniku niż sama pamięć i emocje. Funkcjonuje obiegowe powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jednak w tym wypadku spore grono z nami na czele - protestuje, nie godzi się z tą tezą, z tym odejściem i z tą niepowetowaną stratą... zbyt nagłą, zbyt wczesną, zbyt bolesną. Niemal każdy z nas odkłada swoje plany i marzenia na jakieś jutro, jakieś później, jakieś kiedyś, na jesień życia; a Jemu ktoś (los? przeznaczenie? Bóg?) tę jesień zwyczajnie, bezpardonowo, bezmyślnie i bezlitośnie skradł.

12 stycznia 2019 roku odbędzie się wieczór wspomnieniowy poświęcony życiu i poezji Ryszarda Seroczyńskiego. Organizatorzy chcą, aby włączyło się w to możliwie dużo zaangażowanych osób, które Ryśka znały (prywatnie/zawodowo/literacko), ceniły i dobrze wspominają. Szukają tych, którzy swoją: historią, wspomnieniem, opowieścią, anegdotą, dygresją, zdjęciem mogliby i zechcieliby uświetnić ów wieczór.

Zostanie przygotowana inscenizacja literacko-muzyczna, wyświetlimy film, będą wiersze Ryszarda, dla jednych przedstawienie, dla innych przypomnienie jego działań i pasji na różnych obszarach.

Kontakt: [email protected], tel. 570 685 667.
 


piątek19 lipca

sobota20 lipca

niedziela21 lipca

poniedziałek22 lipca

wtorek23 lipca

środa24 lipca

piątek26 lipca

sobota27 lipca

niedziela28 lipca

poniedziałek29 lipca

wtorek30 lipca

czwartek1 sierpnia

piątek2 sierpnia

sobota3 sierpnia

niedziela4 sierpnia

poniedziałek5 sierpnia

wtorek6 sierpnia

środa7 sierpnia

sobota10 sierpnia

niedziela11 sierpnia

czwartek15 sierpnia

sobota17 sierpnia

niedziela18 sierpnia

wtorek20 sierpnia

sobota24 sierpnia

niedziela25 sierpnia

wtorek27 sierpnia

sobota31 sierpnia

piątek6 września

niedziela8 września
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone