Zamknij
REKLAMA

piątek, 15.02, godz. 19:00

Galeria Sztuki Antresola, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Nieobecność to projekt Wioli Ujazdowskiej, w którym artystka podejmuje problem obecności swojej oraz innych istot żywych. Zastanawia się, jak ciało oddziałuje na przestrzeń czy rzeczywistość, co zostaje z ciała i czy jest ono równoznaczne z bytem? Artystka próbuje odpowiedzieć na pytania, jak postrzegana jest obecność i czy jesteśmy niczym pudła rezonansowe, które rozedrgane przekazują swoje historie?

Ekspozycja jest też próbą podjęcia dyskusji nad tzw. hegemonią oka. Żyjemy w kulturze wizualnej, zapominając o innych zmysłach, takich jak smak oraz zapach. Dlatego to one stanowią kluczowy element w odbiorze instalacji Pański ogród warzywny i Kwiaty, których nie ma, powstałych we współpracy z artystką Katarzyną Kochańską.

Nieobecność to wynik kilkuletnich poszukiwań poprzedzonych takimi projektami jak: Szczelina stworzona we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Plan B. w Borgarnes na Islandii w 2017 roku oraz cykl IBTW powstały w Portugalii w ramach rezydencji OBVIA.

Wiola Ujazdowska (ur. 1988 w Toruniu) – artystka intermedialna, teoretyczka sztuki, nomadka. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała również malarstwo i witraż w pracowni prof. Andrzeja Kałuckiego. W latach 2012 -2013 uczyła się w Kolońskim Instytucie Konserwacji. Od 2014 r. mieszka i tworzy głównie na Islandii. Jej prace były pokazywane m. in. w Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Niemczech i na Słowacji. Zdobywczyni takich nagród i stypendiów jak: nagroda Jana Winczakiewicza, stypendium Listamannalaun, stypendium kulturalne miasta Reykjavik, stypendium Muggur. W swojej twórczości bada głównie problemy ekskluzywności i inkluzywności oraz tożsamości.


wtorek19 lutego

środa20 lutego

czwartek21 lutego

piątek22 lutego

sobota23 lutego

niedziela24 lutego

poniedziałek25 lutego

wtorek26 lutego

środa27 lutego

czwartek28 lutego

piątek1 marca

sobota2 marca

niedziela3 marca

poniedziałek4 marca

wtorek5 marca

piątek8 marca

sobota9 marca

niedziela10 marca

piątek15 marca

sobota16 marca

wtorek19 marca

sobota23 marca

niedziela24 marca

sobota30 marca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone