Zamknij

piątek, 15.02, godz. 19:00

Galeria Sztuki Antresola, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Nieobecność to projekt Wioli Ujazdowskiej, w którym artystka podejmuje problem obecności swojej oraz innych istot żywych. Zastanawia się, jak ciało oddziałuje na przestrzeń czy rzeczywistość, co zostaje z ciała i czy jest ono równoznaczne z bytem? Artystka próbuje odpowiedzieć na pytania, jak postrzegana jest obecność i czy jesteśmy niczym pudła rezonansowe, które rozedrgane przekazują swoje historie?

Ekspozycja jest też próbą podjęcia dyskusji nad tzw. hegemonią oka. Żyjemy w kulturze wizualnej, zapominając o innych zmysłach, takich jak smak oraz zapach. Dlatego to one stanowią kluczowy element w odbiorze instalacji Pański ogród warzywny i Kwiaty, których nie ma, powstałych we współpracy z artystką Katarzyną Kochańską.

Nieobecność to wynik kilkuletnich poszukiwań poprzedzonych takimi projektami jak: Szczelina stworzona we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Plan B. w Borgarnes na Islandii w 2017 roku oraz cykl IBTW powstały w Portugalii w ramach rezydencji OBVIA.

Wiola Ujazdowska (ur. 1988 w Toruniu) – artystka intermedialna, teoretyczka sztuki, nomadka. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała również malarstwo i witraż w pracowni prof. Andrzeja Kałuckiego. W latach 2012 -2013 uczyła się w Kolońskim Instytucie Konserwacji. Od 2014 r. mieszka i tworzy głównie na Islandii. Jej prace były pokazywane m. in. w Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Niemczech i na Słowacji. Zdobywczyni takich nagród i stypendiów jak: nagroda Jana Winczakiewicza, stypendium Listamannalaun, stypendium kulturalne miasta Reykjavik, stypendium Muggur. W swojej twórczości bada głównie problemy ekskluzywności i inkluzywności oraz tożsamości.


środa21 sierpnia

czwartek22 sierpnia

piątek23 sierpnia

sobota24 sierpnia

niedziela25 sierpnia

poniedziałek26 sierpnia

wtorek27 sierpnia

piątek30 sierpnia

sobota31 sierpnia

niedziela1 września

piątek6 września

sobota7 września

niedziela8 września

sobota14 września

sobota21 września

czwartek26 września

sobota28 września

piątek4 października

niedziela6 października

sobota12 października

piątek18 października
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone