Zamknij

piątek, 15.02, godz. 19:00

Galeria Sztuki Antresola, CK Browar B., ul. Łęgska 28

Bilety: wstęp wolny

Nieobecność to projekt Wioli Ujazdowskiej, w którym artystka podejmuje problem obecności swojej oraz innych istot żywych. Zastanawia się, jak ciało oddziałuje na przestrzeń czy rzeczywistość, co zostaje z ciała i czy jest ono równoznaczne z bytem? Artystka próbuje odpowiedzieć na pytania, jak postrzegana jest obecność i czy jesteśmy niczym pudła rezonansowe, które rozedrgane przekazują swoje historie?

Ekspozycja jest też próbą podjęcia dyskusji nad tzw. hegemonią oka. Żyjemy w kulturze wizualnej, zapominając o innych zmysłach, takich jak smak oraz zapach. Dlatego to one stanowią kluczowy element w odbiorze instalacji Pański ogród warzywny i Kwiaty, których nie ma, powstałych we współpracy z artystką Katarzyną Kochańską.

Nieobecność to wynik kilkuletnich poszukiwań poprzedzonych takimi projektami jak: Szczelina stworzona we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Plan B. w Borgarnes na Islandii w 2017 roku oraz cykl IBTW powstały w Portugalii w ramach rezydencji OBVIA.

Wiola Ujazdowska (ur. 1988 w Toruniu) – artystka intermedialna, teoretyczka sztuki, nomadka. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała również malarstwo i witraż w pracowni prof. Andrzeja Kałuckiego. W latach 2012 -2013 uczyła się w Kolońskim Instytucie Konserwacji. Od 2014 r. mieszka i tworzy głównie na Islandii. Jej prace były pokazywane m. in. w Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Niemczech i na Słowacji. Zdobywczyni takich nagród i stypendiów jak: nagroda Jana Winczakiewicza, stypendium Listamannalaun, stypendium kulturalne miasta Reykjavik, stypendium Muggur. W swojej twórczości bada głównie problemy ekskluzywności i inkluzywności oraz tożsamości.


piątek19 kwietnia

sobota20 kwietnia

niedziela21 kwietnia

poniedziałek22 kwietnia

środa24 kwietnia

czwartek25 kwietnia

piątek26 kwietnia

sobota27 kwietnia

niedziela28 kwietnia

poniedziałek29 kwietnia

środa1 maja

środa8 maja

czwartek9 maja

piątek10 maja

sobota11 maja
sob 11 maj
15:00

środa15 maja

piątek17 maja

niedziela19 maja

czwartek23 maja

piątek24 maja

niedziela26 maja

sobota15 czerwca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone