Zamknij
REKLAMA

Tylu wydarzeń w całym regionie nie było już dawno. Startuje sezon turystyczny w województwie kujawsko-pomorskim

15:00, 27.04.2018 | .
Skomentuj Fot. Materiały promocyjne województwa kujawsko-pomorskiego
REKLAMA

W najbliższą soboty w województwie kujawsko-pomorskim zainaugurowany zostanie sezon turystyczny 2018. W wielu miastach, miasteczkach i wsiach na turystów czeka mnóstwo atrakcji

Województwo kujawsko-pomorskie i Konstelacje Dobrych Miejsc zapraszają do wspólnego świętowania Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018. Ma to związek z aż dwoma długimi weekendami, które przypadają w maju. W okresie od 28 kwietnia do 6 maja w regionie odbędzie się mnóstwo eventów, m.in. rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami. Turyści będą mogli także wziąć udział w zwiedzaniu parków krajobrazowych i posmakować lokalną kuchnie. To już kolejne tego typy wydarzenie w województwie.

- To kolejna odsłona naszej dorocznej akcji inaugurującej sezon turystyczny. W programie znalazło się ponad sto imprez w najbardziej atrakcyjnych miejscach regionu. To propozycje dla każdego – ceniących naturę, miłośników historii, melomanów, koneserów sztuki, prawdziwych smakoszy czy amatorów aktywnego wypoczynku. Zapraszamy dzieci, dorosłych i całe rodziny – mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

A wszystkich informacji można się dowiedzieć sięgając do Konstelacji Dobrych Miejsc - kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. To zestawienie, w ramach którego przygotowano listę miejsc w województwie kujawsko-pomorskim, do których warto się wybrać. 

- Mamy w naszym regionie wiele urokliwych zakątków, fascynujących historii, mnóstwo propozycji spędzania czasu dla mieszkańców i turystów. Wszystkich serdecznie zapraszamy do podróżowania, tworzenia swoich tras i wybierania własnych ścieżek. W gronie członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej stworzyliśmy ideę “Konstelacji dobrych miejsc” by poprowadzić Was różnymi szlakami w miejsca znane i nieznane - informuje oficjalna strona internetowa województwa kujawsko-pomorskiego.

 A na wydarzenia w regionie zapraszają między innymi: Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawski, Brzeskie Centrum Kultury, Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku, Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA we Włocławku, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku, Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim, Urząd Miasta Włocławek, Urząd Miejski w Ciechocinku czy Wakepark Włocławek.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Na stronie województwa kujawsko-pomorskiego można sprawdzić gdzie w najbliższym czasie planowane są imprezy kulturalne.

[WIDEO]793[/WIDEO]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NoooNooo

6 0

Zawalił sie grzybek i nie ma winnych -jak zwykle . 15:24, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jako?Jako?

2 0

Urząd Marszałkowski w Toruniu przejął Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. w 100 procentach udziałów i jeszcze nie ma komu Grzybka naprawić? Grzybek to źródło solanki a więc należy do Uzdrowiska 16:45, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WłocławekWłocławek

2 0

Włocławek w 7 sekund SUPER 17:31, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%