Zamknij
REKLAMA

Piesi i rowerzyści będą po zmroku bardziej widoczni. Kamizelki odblaskowe wręczył im... sam wójt

09:51, 08.01.2017 | N.S
Skomentuj Policjanci wraz w wójtem rozdawali mieszkańcom kamizelki odblaskowe. Fot. KMP Włocławek
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Boniewo będą bardziej widoczni na drogach. Policjanci z włocławskiej komendy rozdawali im ostatnio kamizelki odblaskowe zakupione przez samorząd gminy, aby po zmroku czuli się na drogach bezpieczniej.

Piesi i rowerzyści, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa najbardziej narażona podczas zdarzeń drogowych. Właśnie dlatego policjanci podczas akcji takich jak ta w Boniewie przypominają im o zagrożeniach i wskazują konieczność używania elementów odblaskowych.

- Samorządowcy Urzędu Gminy Boniewo, mając na uwadze troskę o swoich mieszkańców, zakupili odblaskowe kamizelki, które trafiły do ich rąk. Oprócz mundurowych aktywnie włączył się do ich rozdysponowania wójt gminy pan Marek Klimkiewicz – mówi nadkom. Małgorzata Marczak z włocławskiej KMP.

Zanim kamizelki trafiły do odbiorców, policjanci rozmawiali z nimi o konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Zwracali im uwagę m. in. na fakt, że piesi często nie zdają sobie sprawy z tego, iż bez odblasków są zauważalni dla kierowców dopiero z bardzo bliskiej odległości.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo Brawo

6 1

ludzie noscie odblaski nawet w miescie , widocznosc kierowcy jest ograniczona szyby paruja rano jest półmrok mgła , wieczorem to samo.
na wino czy piwo macie a 1 zł na odblask nie !!! 10:05, 08.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

andrzej 5419andrzej 5419

3 10

Jak jest Ci ograniczona to zadbaj o samochód kiedy myłeś szyby w środku by były czyste i nie parowały jedź bezpiecznie a jak nie czujesz się na siłach nie jedź wcale. I jeszcze jedno jak zbyt szybko parują rano to wyraźnie jesteś na kacu - stara metoda poznania gościa po przepiciu . 10:14, 08.01.2017


kierowcabombowcakierowcabombowca

0 0

Najbardziej ,,narażeni" to są kierowcy, bo muszą uważać na bezmyślnych nie oświetlonych bez kamizelek pieszych i rowerzystów, którzy myślą że auta stają w miejscu i po ulicach wolno im chodzić jak chcą. 17:10, 09.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%