Zamknij
REKLAMA

Nad A1 zostanie wybudowana kładka dla pieszych. Skorzystają mieszkańcy, których rozdzieliła autostrada

11:29, 05.08.2017 | G.S.
Skomentuj Obiekt powstaje w ciągu nieistniejącej już gminnej drogi Janowice-Zosin, która przed laty została przegrodzona autostradą A1. Fot. Łukasz Daniewski
REKLAMA

Za pół roku mieszańcy kilku miejscowości, które rozdzieliła autostrada, będą mogli skorzystać z kładki dla pieszych. Koszt inwestycji  to ponad 6 mln zł. 

O rozpoczęciu budowy kładki poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja, o którą władze gminy Lubanie od dawna zabiegały, polega na budowie kładki dla pieszych nad autostradą A1 wraz z dojściami łączącymi miejscowości Tadzin, Zosin i Przywieczerzyn z Janowicami, Kozłowem i Zapomnianowem. Obiekt powstaje w ciągu nieistniejącej już gminnej drogi Janowice-Zosin, która przed laty została przegrodzona autostradą A1. 

Żródło: GDDKiA

- Realizacja inwestycji ma na celu przywrócenie połączenia pomiędzy miejscowościami rozdzielonymi autostradą oraz ma ułatwić bezpieczne dojście uczniom do pobliskiej szkoły podstawowej - zwraca uwagę GDDKiA. - W tej chwili podróż pomiędzy zabudowaniami znajdującymi się po dwóch stronach drogi możliwa jest wyłącznie poprzez wiadukty nad autostradą znajdujące się w kierunku północnym i południowym od przedmiotowego miejsca.

Koszt realizowanej inwestycji to ponad 6 mln. zł. Zadanie ma zostać w wykonane w niespełna 6 miesięcy od daty podpisania umowy (11.07.2017). Kładka będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Będą z niej mogli też korzystać rowerzyści. Obiekt będzie zadaszony i oświetlony. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lusia1234lusia1234

1 1

Jewli chodzi o kladki nad A 1 czas tez pomyslec o kldkach nad torami czy wiaduktach a szlabany ni3ch znikna jesli mamy miec linie kolejowa 18 kutno torun i pospiechy maja jezdzic 160 czy 150 km na godzine to lepiej by pszepustnice taki eporobicjak nad A1 sa obecnie a tory odgrodzic jak jest w krajach cywilizowanych widzialem takie cos we Francji 0 szlabanow nad lub pod i zero wypadkow na torach a tam raczej ze wzgledu na zwierzyne dzika raczej jest 21:21, 05.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%