Zamknij
REKLAMA

Miejskie autobusy pod Włocławkiem coraz bliżej. Wiemy, ile będzie kosztować cała inwestycja

14.00, 15.01.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

W ramach Polskiego Ładu w Ciechocinku ma powstać komunikacja miejska.  Do starostwa trafiła już prośba o pozwolenie na budowę.

Polski Ład to program inwestycji strategicznych, który ma na celu przede wszystkim dofinansowanie projektów inwestycyjnych. Mają one być realizowane przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Jak już informowaliśmy, pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. Pod koniec października 25 ogłoszono wyniki naboru. 

Pieniądze na swój projekt uzyskała m.in. Gmina Ciechocinek. Tam planuje się utworzyć komunikację miejską

Planowany jest tam zakup dwóch autobusów elektrycznych przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Auta mają posiadać po około 30 miejsc dla pasażerów.

Wstępnie przewidywane jest uruchomienie dwóch linii autobusowych na terenie miasta, a kilka dni temu w ciechocińskim magistracie odbyło się już spotkanie burmistrza i Tomasza Smolińskiego, przedstawiciela Biura Inżynierskiego "Tees" z Włocławka, które przygotowało dokumentację budowy.

- W ramach spotkania omówiona została ostateczna, poprawiona, wersja projektu, który w najbliższy poniedziałek zostanie złożony w Starostwie Powiatowym wraz z wnioskiem o wydanie "Decyzji pozwolenia na budowę"

- informują przedstawiciele urzędu miasta.

Jak ustaliliśmy, projekt uwzględnia wszelkie rozwiązania gwarantujące obsługę połączeń międzymiastowych, a także komunikacji miejskiej.

- W fazie uzgodnień z Urzędem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest projekt obiektu poczekalni dla pasażerów, zaplecza sanitarnego, pomieszczeń socjalnych dla pracowników obsługi i pomieszczeń gospodarczych. Realizacja tego zadania połączona będzie z zakupem dwóch autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do obsługi komunikacji miejskiej w uzdrowisku - dodają urzędnicy.

Na utworzenie zeroemisyjnej komunikacji miejskiej oraz wybudowanie zaplecza technicznego i przystanku autobusowego dla obsługi pasażerów przy ul. Kolejowej zaplanowano w budżecie 1 mln 600 tysięcy złotych. Gmina Ciechocinek otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 6 mln 400 tys. Inwestycja będzie kosztować 8 mln złotych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Pod Włocławkiem ?Pod Włocławkiem ?

3 3

To metro tez jest w planach ? 14:58, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SUSKI SUSKI

3 4

Od 1 lutego zniżka vatu na żywność paliwo gaz dla firm itd , nawet opozycja zagłosowała 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Senat USA i administracja Bidena przeciw sankcjom na NORD STREAM 2 , teraz Putin może sobie ceny gazu narzucać jak mu się podoba , a podobno Trump był prorosyjski 🤠 Połączenie PKN_ORLEN
z Grupą LOTOS
to wielkie wydarzenie gospodarcze, polityczne i społeczne w naszej części Europy. Dzięki podpisanym umowom bezpieczeństwo energetyczne Europy środkowej istotnie wzrasta. To realizacja idei Trójmorza w praktyce. Trzymam kciuki za końcowy sukces! Wp Onet TVN24 cisza w sprawie Sienkiewicza 🤣🤣 20:17, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????????????????????????????????????????

4 4

TSUE chce wygaszenia Turowa a nasz rząd nie chce , to kto chce dobrze dla kraju jeżeli opozycja mówi że kopalnie będzie wygaszona ? to jest 8% produkowanej energii w Polsce i tysiące miejsc pracy !!!??? 20:18, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

1,2 Chlorek etylu.1,2 Chlorek etylu.

1 1

Opozycja zawszę robi odwrotnie bo tak zrobił PIS, karę za Turów nam dowalili bo jest tylko inna władza z którą rząd Brukselski się nie zgadza. Turów to dla nszego kraju 7%-8% Energi dla wojewóztwa Dolno Śląskiego aż 90% To także jedyny żywiciel w regionie bo elktrownia i koplania utrzymuje także innych przedsiębirorców jak lokalnych sklepikarzy i dzieki nim mają na nowe drogi ścieżki rowerowe. Aby wyłączy kąplek Turów potrzeba gdzieś zaopatrzyć się od 6000 MW/h- 7000 MW/h + około 200 MW/h na około 20 lat na likwidacje kopalni Turów, powlone napełnianie wyrowiska po Turowie. 21:32, 15.01.2022


kruckruc

3 0

Tylko nie bierzcie czasami Krygiera na prezesa bo zaraz będzie po autobusach. Tak samo pryszczatego komsomolca na dyrektora ds. przewozów. 07:11, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%