REKLAMA

Strażacy ochotnicy z regionu dostaną nowe samochody za 6,5 mln zł

18:07, 06.01.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Strażacy ochotnicy otrzymają nowe wozy ratownoczo-gaśnicze. Fot. Natalia Seklecka

W 2017 roku na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie trafi siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Urząd Marszałkowski wyda na nie 6,5 mln zł. Pieniądze na zakup wozów w ramach projektu „Nowoczesne służby ratownicze” pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Projekt „Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – 1 etap”, którego dotyczy umowa o dofinansowanie z RPO, realizuje oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

- To kolejne pojazdy, w które wyposażamy kujawsko-pomorskich strażaków. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu ostatnich lat zakupiliśmy dla jednostek OSP co najmniej 15 wozów bojowych. Wymieniamy sprzęt tam, gdzie jest najbardziej zużyty i najbardziej potrzebny – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nowoczesne wozy typu GCBA (ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym i autopompą) otrzyma siedem jednostek z regionu, w tym m. in. OSP Śmiłowice (powiat włocławski, gmina Choceń), OSP Tłuchowo (powiat lipnowski, gmina Tłuchowo) i OSP Straszewo (powiat aleksandrowski, gmina Koneck).

Całkowity koszt projektu to 6,5 miliona złotych, a wartość dofinansowania w ramach RPO wynosi 4,2 miliona złotych. Kujawsko-pomorscy strażacy z formacji ochotniczych planują już następne zakupy sprzętu. W ramach RPO Urząd Marszałkowski zarezerwował już na ten cel kolejne 2,8 mln. złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ATEISTAATEISTA

3 1

Popieram inicjatywę!
Rząd wydaje miliardy na szerzenie ciemnoty i zabobonu, a powinien pieniądze przekazywać na szczytniejsze cele!
Narodzie, już czas powstać z kolan! 13:49, 08.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017