REKLAMA

Po dwóch latach wytropili seryjnych złodziei

18:53, 15.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Rypin

Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od 2015 roku dokonywali kradzieży i włamań na terenie powiatu rypińskiego. Ich łupem padały zwykle olej napędowy, części samochodowe i narzędzia.

Rypińscy kryminalni na podstawie uzyskanej informacji ustalili i zatrzymali za przestępstwa, których dokonywali na terenie powiatu rypińskiego, dwóch mieszkańców powiatu sierpeckiego w wieku 20 i 25 lat.

- Mężczyźni od sierpnia 2015 roku do stycznia 2017 roku wspólnie włamywali się do zbiorników paliwa pojazdów i kradli olej napędowy. Kradli też części samochodowe i narzędzia z terenów posesji. Sprawy te były formalnie umorzone z powodu niewykrycia sprawcy, jednak kryminalni cały czas nad nimi pracowali i zbierali dowody. Przesłuchali świadków, przeprowadzili eksperymenty procesowe oraz oględziny. Na tej podstawie udowodnili zatrzymanym łącznie pięć przestępstw. Straty, które spowodowali to blisko 6 500 zł – mówi asp. Dorota Rupińska z KPP w Rypinie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci już wystąpili z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Rypinie o zastosowanie wobec zatrzymanych dozoru oraz wydanie zakazu opuszczania kraju.

Ponadto, jak ustali funkcjonariusze, zatrzymany 20-latek na miejsca kradzieży jeździł samochodem, nie mając do tego uprawnień. W tej sprawie również usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 tys. zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

P.67P.67

3 1

Bo to byli mechanicy-janosicy z powołania, zabierali paliwo, części i narzędzia z p.rypińskiego a w p.sierpeckim naprawiali wozy za darmo i tankowali do pełna!!! Jeden a nich marzył by być woznicą!!! Teraz odpowiedzą przed Murgrabią i bostaną baty!!! 09:05, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Burnett K.Burnett K.

0 0

BR_avo ...>>! 11:03, 17.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017