REKLAMA

Wyłudzał w internecie pożyczki. Wpadł dopiero po ponad dwóch latach

17:33, 11.07.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
27-latek wyłudził ok. 20 tys. zł. Fot. depositphotos

Przez dwa lata 27-letni mężczyzna, podając w instytucji finansowej fałszywe dane, dokonał 54 oszustw. Wyłudził łącznie 20 tys. zł. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Rypińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w minionym tygodniu skierowali akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Rypina, który dopuścił się licznych oszustw.

- Sprawa miała swój początek w listopadzie 2016 roku. Wówczas policjanci uzyskali informację, że 27-letni mieszkaniec Rypina, podając dane innej osoby wyłudził od jednej z internetowych instytucji finansowych pieniądze. Na tej podstawie przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 27-latka. Tam, zabezpieczyli komputer oraz dokumenty, które potwierdziły ich przypuszczenia – mówi asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Jak ustalili policjanci w toku prowadzonego postępowania, mężczyzna, posługując się swoimi danymi oraz danymi innej osoby, zaciągał pożyczki, których nie miał zamiaru spłacać. Policjanci udowodnili mu 54 czyny dotyczące oszustw oraz usiłowania oszustw. Przestępstw tych dopuścił się w okresie od listopada 2014 roku do grudnia 2016 roku. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 20 tys. zł. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Ale , ale ...Ale , ale ...

2 0

,,On nie jest nic nikomu winien , on tylko prowadził firmę która musiała zarabiać '' - idealna linia obrony dla takich oszustów i złodzei wypracowana przez szefa Ambergold . 22:21, 11.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017