Zamknij
REKLAMA

Gmina Włocławek przyciąga nowych mieszkańców

00:01, 13.02.2018 | Artykuł sponsorowany
Atutami Gminy Włocławek są m.in. dobre warunki życia wygodne skomunikowanie drogowe

Gmina Włocławek, która ma charakter podmiejski i której liczba ludności stale  wzrasta od wielu lat, systematycznie inwestuje w nowe tereny, celem pozyskania nowych mieszkańców. 

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie dwa kierunki: od strony południowej jest to w dalszym ciągu teren osiedla Nowa Wieś i Kruszyn; od strony wschodniej to tereny Józefowa i Modzerowa. 

W tegorocznym budżecie znalazły się kolejne inwestycje związane z rozbudową infrastruktury technicznej. W Józefowie wybudowany zostanie kolejny odcinek wodociągu, do którego włączone zostaną nowo powstałe domy. Zrealizowana zostanie także droga gminna w Józefowie i Modzerowie.  

Na terenie osiedla Nowa Wieś i Kruszyna kończą się procedury przygotowania dokumentacji projektowej ul. Rubinowej w Nowej Wsi i drogi za wiaduktem w Smólsku do zjazdu na drogę powiatową Nowa Wieś - Smólsk. 

Oprócz tej drogi zlecono dokumentacje na przebudowę ulic Granitowej,  Bursztynowej, Rubinowej. Przygotowana jest już dokumentacja ulicy  Akacjowej i Bukowej w Kruszynie. 

Niedługo zakończona będzie budowa kanalizacji i wykonana droga asfaltowa w ulicy Świerkowej w Kruszynie na które gmina otrzymała dofinansowanie z unii. 

Poprawiające się warunki życia codziennego w gminie Włocławek, jak i coraz lepsze skomunikowanie drogowe, powoduje, że teren ten jest coraz bardziej atrakcyjny, nie tylko dla mieszkańców miasta Włocławek, ale też innych okolicznych gmin.

Zachęcamy do śledzenia bieżących wydarzeń z Gminy Włocławek na stronie www.gmina.wloclawek.pl

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone