Zamknij
REKLAMA

Prace budowlane trwają. Remont drogi łączącej Kowal z Brześciem Kujawskim może pochłonąć nawet 63 mln zł

12:30, 10.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zadanie finansujemy w oparciu o nasz Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Przygotowujemy się też do remontu kolejnego odcinka tej trasy - z Kowala do granicy województwa ? powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Fot. Daniel Wiśniewski

Ruszył kolejny etap przebudowy drogi łączącej Kowal z Brześciem Kujawskim. Rozpoczęła się właśnie modernizacja odcinka drogi przebiegającej przez Kruszyn. Prace prowadzone są jednak w ten sposób, że przejazd ul. Kazimierza Wielkiego będzie przez cały czas możliwy.

Drogowcy rozpoczęli kompleksową modernizację odcinka drogi wojewódzkiej nr 265. Trasa między Brześciem Kujawskim i Kowalem liczy łącznie 19 kilometrów i łączy 2 drogi krajowe: nr 62 (Włocławek-Strzelno) i nr 91 (Włocławek-Łódź). Remontowany odcinek umożliwia też wielu kierowcom dojazd do węzłów autostradowych na wysokości Brześcia Kujawskiego i Kowala. Przebudowa ma kosztować około 63 mln. zł.

- Zadanie finansujemy w oparciu o nasz Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Przygotowujemy się też do remontu kolejnego odcinka tej trasy - z Kowala do granicy województwa. To inwestycje, dzięki którym poprawi się bezpieczeństwo i jakość podróżowania w tej części regionu – powiedział  Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Z uwagi na duży ruch samochodów w tym rejonie, prace podzielono na kilka etapów. Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, w pierwszym drogowcy będą pracować na krótkich liczących około 100 metrów odcinkach po jednej stronie drogi. Po ułożeniu nowej kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci teletechnicznych i elektrycznej przejdą na kolejne odcinki. Przebudowa podziemnych sieci zajmie około półtora miesiąca, a ruch pojazdów na tym odcinku odbywał się będzie wahadłowo.

Prace pozwolą poszerzyć jezdnię do 7 metrów. Po jednej ze stron wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a po drugiej chodnik, który zostanie wydłużony. Na trasie powstaną też trzy przejścia dla pieszych. Na wysokości kościoła powstanie też parking dla około 20 pojazdów, które będą parkować prostopadle do jezdni. Podobne prace trwają na pięciu innych drogach wojewódzkich o łącznej długości około 100 km. Te inwestycje pochłoną 350 mln zł. Poza drogą z Brześcia do Kowala (nr 265), w przebudowie są też odcinki tras: ze Żnina do granicy województwa (nr 251), z Lipna do granicy województwa (nr 559), z Tucholi do Świecia (nr 240) i ze Stolna do Wąbrzeźna (nr 548).

W powiecie włocławskim przygotowywane są do realizacji także dwa kolejne zadania polegające na przebudowie dróg nr 269 z Kowala do Izbicy Kujawskiej oraz drogi nr 270 z Brześcia Kujawskiego do Izbicy Kujawskiej wraz z obwodnicą Lubrańca (więcej).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

lollol

5 1

Jakie to szczęście że tą inwestycją nie zarządza UM Włocławek, to by był dopiero "cyrk" 14:46, 10.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

A nie jest już jest tyle opóźnienia przy budowie tej drogi ,zmieniane były plany to już pewnie pochłonęła pewnie od groma kasy .Tam nikt nie panuje nad budowa 21:27, 10.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone