Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy znowu chcieli tego posterunku policji. Już działa!

19:22, 09.07.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W posterunku pracować będzie siedmiu policjantów. Fot. KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

W Konecku (pow. aleksandrowski) ponownie otwarto posterunek policji. Służbę pełni w nim 7 funkcjonariuszy.

Posterunek w Konecku jest już siódmym odtworzonym w województwie. Otwarcie miało związek z konsultacjami społecznymi, które dały sygnał, że mieszkańcy potrzebują w Konecku policjantów.

Otwarcie posterunku było częścią powiatowych obchodów Święta Policji w powiecie aleksandrowskim. Rozpoczęły je mszą świętą. Następnie, w asyście Orkiestry Wojskowej z Torunia i Kompanii Honorowej Policji, policjanci przeszli pod nowy komisariat.

Na uroczystość przybył między innymi pierwszy zastępca komendanta głównego policji nadinsp. dr Andrzej Szymczyk i komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb mundurowych, z którymi współpracują na co dzień policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego.

- Podczas uroczystej zbiórki klucze do odtworzonego Posterunku Policji w Konecku z rąk pierwszego zastępcy komendanta głównego policji otrzymał kierownik posterunku asp. szt. Marcin Durmowicz. Nadinsp. Andrzej Szymczyk odczytał okolicznościowy list Ministra Spraw Wewnętrznych i Aministracji Joachima Brudzińskiego. Odtworzony Posterunek Policji zlokalizowany będzie we wsi Koneck położonej w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, w gminie Koneck. Swoim zasięgiem obejmie w całości terytorium trzech gmin: Koneck, Bądkowo i Zakrzewo - mówi 

Komisariat w Konecku funkcjonował będzie w Zespole Szkół w Konecku. Budynek jest jednopiętrowy, a lokal o powierzchni ponad 100 m2 znajduje się na parterze.

Modernizacja budynku i jego dostosowanie do potrzeb policji zostały sfinansowana ze środków Urzędu Gminy Koneck. Całość przedsięwzięcia wyniosła kwotę ponad 300 tys. zł. Samorząd gminy przeznaczył na ten cel kwotę 221 000 zł. Pozostałe środki - blisko 80 tys. zł pochodzą z budżetu policji. W posterunku pracować będzie siedmiu policjantów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

coloradocolorado

11 5

zastanawiam się czy my żyjemy jeszcze w państwie świeckim , uroczystości rozpoczęły się od mszy , mam pytanie ,domniemam że wszyscy policjanci uczestniczyli w tej mszy tylko czy ktoś zapytał tych policjantów jakiego są wyznania czy są wszyscy wierzący , jeśli nie to jest to łamanie konstytucji i kodeksu karnego ,zmuszanie do czynności religijnej i to policja łamie prawo 20:40, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sawertsawert

8 3

Co się dziwisz, my jako naród zawsze potrzebujemy szefa, wcześniej był to sekretarz, a teraz ksiądz. Choć spotykało się sekretarzy goszczących się u księży. 20:48, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone