Zamknij
REKLAMA

Most nadal w remoncie. Kierowcy mogą jednak korzystać z przeprawy przez rzekę

18:09, 09.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W trakcie przeprowadzonych prac zmodernizowane zostaną także chodniki. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Nadal trwa remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534. Prace mają zakończyć się w październiku, a teraz weszły w kolejny etap.

Remont rozpoczął się w lipcu. Most znajduje się w ciągu ulicy Kościuszki w Rypinie. To jedna z dwóch konstrukcji, które łączą centrum miasta z jego zachodnią częścią. Most łączy też Rypin z Golubiem-Dobrzyniem, Wąbrzeźnem i Grudziądzem. Większa część trasy została zmodernizowana już wcześniej z wykorzystaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

- W ich trakcie kierowcy bez większych przerw mogą korzystać z obu pasów ruchu. Przeważająca część robót jest realizowana od strony wody. Od spodu drogowcy wstawiają obecnie stalową konstrukcja z blachy falistej, a przestrzeń pomiędzy istniejącym obiektem i stalową osłoną wypełni beton. Dzięki takiej technologii ważna przeprawa nie musi być w całości rozbierana, co spowodowałoby duże utrudnienia w ruchu - informuje Urząd Marszałkowski.

W trakcie przeprowadzonych prac zmodernizowane zostaną także chodniki. Urząd informuje, że oprą się one na stalowych belkach, które zostały już ułożone. W trakcie prac, wodę z rzeki Rypienicy skierowano do tymczasowej rury. W zakres prac wchodzą też: odnowienie przyległych murów oporowych, wykonanie nowej jezdni i balustrad.

Zakończenie prac planowane jest w październiku. Dzięki tej inwestycji zwiększy się nośność przeprawy, która będzie dostosowana do poruszania się pojazdów o masie nawet 40 ton.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

zawiślakizawiślaki

3 0

Ok poczekamy.
Ale te chwasty rosnące na wjeżdzie na most od stron miasta to kwiatek do garnituru pana prezydenta Wojtka?
Już mówiliśmy że jak humanista zostaje prezydentem to porażka będzie.
Po moście chodził człowiek z urzędu z aparatem i nie widział tych chwastów, tych drobnych ubytków w nawierzchni które w zimie zamienią się w dziury a potem w generalny remont!!!!!
Zabrać mu ten aparat i premię, 22:49, 09.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qqqqqq

0 0

ALE ARTYKÓŁ OPISUJE MOST W RYPINIE NIE WE WŁOCŁAWKU CZYTAĆ ALE ZE ZROZUMIENIEM 21:21, 12.09.2018


zawiślakizawiślaki

1 0

Przepraszamy chodziło oczywiście o Most Rydza Śmigłego we Włocławku .
Ten facet z urzędu z aparatem odbierając remontowany chodnik niech zrobi to po deszczu to wtedy zobaczy jak woda stoi w zagłębieniach. Po zimie lód ogołoci go z posypki.
Jak zabraknie deszczu niech poprosi naszych strażaków .
Jednego segmentu nie świecącego sie na mości też nikt nie widzi. 22:59, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kichakicha

1 0

Prace mają zakończyć się w październiku..., ale którego roku? 23:38, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ob.ob.

1 0

UM Włocławek do totalnego "przewietrzenia" się kwalifikuje. Nowy prezydent z taką kadrą to degrengolady miasta ciąg dalszy. 23:48, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone