Zamknij
REKLAMA

Brzeska Strefa – gospodarczą siłą regionu

00:01, 10.09.2018 | Artykuł sponsorowany

Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu działań sprawiają, że Brzeska Strefa Gospodarcza staje się marką rozpoznawalną wśród inwestorów i developerów powierzchni wielkoprzemysłowych.

Dobrze przygotowane tereny, pełna infrastruktura techniczna, znakomita lokalizacja, indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe to czynniki, które przyciągają biznes i wzmacniają lokalną gospodarkę. Ponad 106 ha gruntów inwestycyjnych zostało sprzedanych, negocjacje z kolejnymi podmiotami trwają. Jeżeli  procedura przygotowania dokumentacji przebiegać będzie zgodnie z założeniami, w ciągu najbliższych 6 miesięcy sfinalizowany zostanie zakup kolejnych 25 hektarów. Zaangażowanie tak wielu inwestorów to dowód na to, że podejmowane działania przynoszą rezultaty.

W czerwcu do firm lokujących przedsięwzięcia w obszarze Brzeskiej Strefy Gospodarczej dołączył modowy potentat firma LPP z Gdańska. Spółka w ciągu 25 lat, z niewielkiego lokalnego przedsiębiorstwa stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych. Dziewięć miesięcy intensywnej pracy, kilkaset przejechanych kilometrów, wiele spotkań, rozmów i ustaleń zarówno z gestorami sieci, jak i właścicielami gruntów.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego towarzyszyli inwestorowi w procedurze, zapewniając pomoc i wsparcie. Dzięki działaniom i staraniom, Gdański potentat wybuduje na obszarze strefy nowoczesne centrum dystrybucyjne. Wartość inwestycji wyniesie 400 mln zł. Z nowego centrum do salonów Reserved na całym świecie będzie wysyłane tygodniowo nawet 10 mln ubrań i akcesoriów. Ulokowanie firmy LPP na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej nie przeszło „bez echa” w świecie biznesu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, już teraz trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji budowlanej.

A kolejni Inwestorzy nie próżnują. Firmy Tele Max oraz H&S Steel są w fazie końcowej realizacji pierwszej fazy inwestycji, a przygotowują się do kolejnych etapów. Negocjacje z kolejnymi inwestorami trwają. W ostatnim czasie liczba sprzedanych gruntów wzrosła o kolejne 4 ha. Tym samym do listy przedsiębiorców działających w strefie dołączył kolejny inwestor. Aktualnie trwają zaawansowane prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej. Praca w BSG wre, nie zwalniają także tempa przedstawiciele samorządu brzeskiego. Gmina, niezmiennie dąży do budowania wizerunku miejsca z możliwościami, miejsca, które chce i potrafi się rozwijać.  W celu wzmacniania marki BSG, żeby zachęcić przedsiębiorców do lokowania inwestycji na terenie gminy, podejmowane są kolejne działania. W partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim realizowany jest projekt  „Expressway – promocja terenów inwestycyjnych”. 

„Uczestnictwo w nim pozwoli na efektywną konkurencję na międzynarodowych rynkach, a przede wszystkim na przedstawienie możliwości inwestycyjnych szerszemu gronu potencjalnych inwestorów. Realizacja projektu rozłożona jest na kilka lat, w jego ramach zaplanowano kampanię megaboardową, uczestnictwo w międzynarodowych targach inwestycji i nieruchomości, w przyszłym roku w paśmie ogólnopolskiej telewizji emitowana będzie reklama terenów inwestycyjnych, promocja obejmować będzie kampanię internetową oraz emisję ogłoszeń w prasie branżowej” – mówi Tomasz Chymkowski - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji z UM w Brześciu Kujawskim - Trwa kampania megaboardowa, a już w październiku przedstawiciele gminy uczestniczyć będą w Międzynarodowych Targach Inwestycji i Nieruchomości w Monachium „Expo Real” .

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone