Zamknij
REKLAMA

Zmiany w wielu miejscowościach pod Włocławkiem! Znamy nazwiska nowych burmistrzów!

19:05, 22.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Druga tura wyborów na burmistrza zadecyduje z kolei między innymi w Ciechocinku. Fot. Grażyna Sobczak

Znamy wyniki wyborów samorządowych na burmistrzów miast. W dwóch przypadkach przewaga obecnych włodarzy miast była miażdżąca.

W Lubieniu Kujawskim na burmistrza miasta po raz kolejny wybrano Marka Wilińskiego, który zdobył blisko 83% poparcia mieszkańców. W rozmowie z portalem DDWłocławek burmistrz nie krył satysfakcji z uzyskanego wyniku.

- Uzyskałem 82,6% poparcia. Dodatkowo, cała rada miasta obsadzona będzie przez nasz komitet Porozumienie, z którego kandydowałem. Wynik 15:0 musi zatem cieszyć – powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Swoją dotychczasową pozycję zachował także burmistrz Kowala. Eugeniusz Gołembiewski otrzymał 1386 głosów, co stanowiło łącznie 83,6% poparcia. Jego kontrkandydat - Zygmunt Gdaniec - w wyborach zyskał zaledwie 272 głosy. W wyborach do Rady Miasta wszystkie 15 mandatów radnych zdobyli kandydaci „KWW RAZEM DLA KOWALA”.

Druga tura wyborów na burmistrza zadecyduje z kolei między innymi w Ciechocinku. Tam o fotel powalczy Leszek Dzierżewicz, obecny włodarz Miasta z Marcinem Strychem, przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Druga tura odbędzie się też w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie Andrzej Cieśla zmierzy się z Bogdanem Wypijem.

- Dziękuję mieszkańcom mojego miasta za wsparcie i oddane na mnie głosy w wyborach samorządowych. Zaszczytem i przyjemnością był dla mnie bezpośredni kontakt z tak Szacownym Gronem podczas kampanii wyborczej. Zapraszam wszystkich mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego do udziału w II turze wyborów i z góry dziękuję tym z Państwa, którzy mi zaufają - mówi Andrzej Cieśla, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.

Po raz kolejny mieszkańcy do urn wyborczych pójdą też w Brześciu Kujawskim, gdzie do drugiej tury przeszli Tomasz Chymkowski i Paweł Małas. W Lipnie o głosy mieszkańców zabiegać będą Paweł Banasik i Janusz Dobroś.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

WyborcaWyborca

30 1

Kilku miejscowości brakuje. Jak zwykle kiepsko z dokładnością informacji. 20:12, 22.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

22 1

Jak zwykle, pan pisze to informacja żadna. Kto pozwala mu być "dziennikarzem"? 21:11, 22.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

redaktor naczelnyredaktor naczelny

11 1

Kiepska i licha informacja taka jaki dziennikarz. 08:22, 23.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hiacyntahiacynta

2 0

kiepskie to, czy powiat włocławski to raptem tylko 3 gminy... Dziewczyny, Natalia... Napiszcie, co i jak w gminach chociaż w naszym powiecie, bo wszędzie totalna kicha, zero informacji.... 19:59, 23.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lililili

0 1

a zdj komisji z wloclawka 08:50, 24.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone