Zamknij
REKLAMA

Są środki na remonty szpitali w regionie. Na bieżące inwestycje przekazano 75 mln zł!

17:00, 06.11.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Z wyremontowanych oddziałów oraz nowoczesnego sprzętu medycznego korzystają też pacjenci w Chełmnie, Lipnie, Radziejowie i Świeciu. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Samorząd województwa przekazuje środki finansowe na inwestycje w szpitalach powiatowych w regionie. W ostatnich latach na ten cel przeznaczono już blisko ćwierć miliarda złotych.

Inwestycje i doposażanie szpitali powiatowych rozpoczęło się już w 2007 roku. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego do miejskich i powiatowych lecznic trafiło blisko 170 milionów złotych. Najwięcej, bo aż 42,5 mln zł trafiło do Brodnicy. Przebudowano i rozbudowano tam budynek główny, poradnie specjalistyczne i pomieszczenia administracyjne. Zmodernizowano także pracownie endoskopowe i radiologiczne.

- Nowoczesne techniki w służbie zdrowia ratują życie. Nasze lecznice, także te powiatowe, muszą mieć możliwość ich wykorzystywania. Szpitale powiatowe w regionie przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Z wyremontowanych oddziałów oraz nowoczesnego sprzętu medycznego korzystają też pacjenci w Chełmnie, Lipnie, Radziejowie i Świeciu. Dodatkowo, w szpitalu w Wąbrzeźnie powstał nowoczesny blok operacyjny, lecznica w Tucholi dysponuje nowym budynkiem, w którym funkcjonuje oddział kardiologiczny, a w nowym skrzydle chełmżyńskiego szpitala ulokowano oddział położniczy oraz pediatrię. Samorząd przeznaczył też środki na inwestycje na oddziałach położniczych na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Aktualnie trwa realizacja kolejnych inwestycji. Na ten cel przeznaczono jak dotąd około 75 mln zł. Lecznica w Rypinie kosztem 9 milionów złotych zbuduje nowy pawilon na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego oraz przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Szpital w Lipnie otrzymał prawie 5 milionów złotych na przebudowę bloku operacyjnego oraz bloku porodowego, a także zakupy specjalistycznego wyposażenia. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

janeckijanecki

0 1

Włocławek do zaorania. 0zł. 08:34, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bzdurabzdura

0 0

bzdura 11:39, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnieObiektywnie

0 0

Zalecam uzupełnić kadry na nieco wyższym poziomie technicznym a zarazem etycznym. 13:35, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone