Zamknij
REKLAMA

Radni odebrali zaświadczenia. Sesja zwołana ma być już w czwartek!

00:00, 21.11.2018 | Artykuł sponsorowany
Następną sesję nowej kadencji zaplanowano na czwartek, 22 listopada. Radni rozpoczną obrady około godz. 10. Fot. UM Lubień Kujawski

W Lubieniu Kujawskim odbyła się uroczystość z okazji wręczenia zaświadczeń o wyborze radnym i burmistrzowi miasta. Wszyscy radni, którzy zasiądą w radzie nowej kadencji zostali wybrani z jednego komitetu wyborczego.

Wręczenie zaświadczeń o wyborze odbyło się w piątek, 16 listopada w budynku Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim, a pisma dotyczące wybory wręczali przedstawiciele Gminnej Komisji Wyborczej. Otrzymali je nowi radni oraz burmistrz Lubienia Kujawskiego, który w wyborach uzyskał zdecydowane poparcie mieszkańców.

- Uzyskałem 82,6% poparcia. Dodatkowo, cała rada miasta obsadzona będzie przez nasz komitet Porozumienie, z którego kandydowałem. Wynik 15:0 musi zatem cieszyć – powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Następną sesję nowej kadencji zaplanowano na czwartek, 22 listopada. Radni rozpoczną obrady około godz. 10. W programie pierwszego posiedzenia rady Lubienia Kujawskiego znajduje się wpis o wyborcze przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.  Nieoficjalnie, jak dowiedziała się redakcja DDWłocławek skład rady pozostaje bez zmian. Marek Andrze Małachowski ma pozostać przewodniczącym Rady Miejskiej. Funkcję jego zastępcy ma z kolei zajmować Jolanta Grauman, która już piastowała to stanowisko w poprzedniej kadencji.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA