Zamknij
REKLAMA

Kłusownik-recydywista zatrzymany. 67-latek za nielegalne poławianie ryb odpowie przed sądem!

13:49, 06.12.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP w Radziejowie

Policjanci zabezpieczyli łódź oraz sieci rybackie należące do mężczyzny, który kłusował na jeziorze. Okazało się, że robił to nie pierwszy raz.

Informacje o mężczyźnie kłusującym na Jeziorze Głuszyńskim policjanci otrzymali w poniedziałek, 3 grudnia, kilka minut po godzinie 16. Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej zauważyli na wodzie 67-latka, który z łódki łowił za pomocą sieci. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

- Policjanci zabezpieczyli łódź wiosłową oraz  około 40 metrów sieci, które trafiły do policyjnego magazynu. Zatrzymany 67-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci - informuje asp.szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Okazało się, że to nie pierwsze zatrzymanie mężczyzny w sprawie kłusownictwa. 67-latek już wcześniej nielegalnie korzystał z sieci. Może to wpłynąć na wyrok. Za nielegalny połów ryb można zostać skazanym nawet na 2 lata pozbawienia wolności. Sąd prawdopodobnie zasądzi też karę grzywny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

WeronaWerona

2 0

Specjalista od tematyki wsi pseudodziennikarz danielek 15:31, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomiitomii

3 1

ŁAPIE to sie PCHLY, a Ryby sie ŁOWI !!!!! niedoluczony redaktorku !!! 16:15, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawski.ciekawski.

4 1

szkoda że we Włocławku Straż Rybacka i Policja nie są w stanie niczego zauważyć... Może warto by było zrobić czasem rundkę i skontrolować delikwentów od "bocznego troka", a raczej bocznego szarpaka, na schodkach przy przystani którzy na widok straży miejskiej dostają *%#)!& i wędki w krzaki lecą... Albo zawodników z Łuby lub Czarnego co łapią "wąsate karasie" bo czym różni się karaś od małego karpia... 16:40, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone