Zamknij
REKLAMA

Mała Lenka cierpi na rzadką chorobę. Rodzice zbierają na operację i proszą o pomoc!

09:09, 01.01.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę - artrogrypozę, powodującą deformację rączek i nóżek. Zbiórkę wsparło już ponad 400 osób, ale potrzeba jeszcze blisko 22 tysiące złotych. Fot. Nadesłane

Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na operację 4-letniej Lenki Mularskiej. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę - artrogrypozę, powodującą deformację rączek i nóżek. Zbiórkę wsparło już ponad 400 osób, ale potrzeba jeszcze blisko 22 tysiące złotych.

Lenka Mularska mieszka w Niemojewie w gminie Choceń. Dziewczynka wciąż nie może samodzielnie stanąć na własnych nogach. Rączki i nóżki dziewczynki są mocno przykurczone i dziecko nie może ich wyprostować. Rodzice chcą pomóc swojej córce, ale nie są w stanie samodzielnie uzbierać tak dużej kwoty potrzebnej na operację, której przeprowadzenie zaplanowano w Niemczech.

Po konsultacji w niemieckiej klinice dziewczynka została już zakwalifikowana do operacji, która ma pozwolić jej samodzielnie się poruszać. Zabieg kosztuje jednak prawie 40 tysięcy złotych. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, ponieważ rodzice dziewczynki, z uwagi na trudną sytuację, nie są w stanie pracować.

- Nasza córeczka nie może stanąć na własnych nogach, a jej jedyną szansą jest operacja w niemieckiej klinice. Niestety, obydwoje z mężem nie pracujemy: ja cały czas zajmuję się Lenką, a mąż jest niepełnosprawny — nie ma lewej ręki. Nasza sytuacja jest dramatyczna, bo bez ludzi dobrej woli nie poradzimy sobie i nie będziemy w stanie pomóc naszej małej iskierce, która chciałaby biegać ze swoimi rówieśnikami... - apelują o pomoc rodzice dziewczynki.

W połowie stycznie rodzice Lenki muszą potwierdzić zgromadzenie potrzebnych pieniędzy. Na koncie dziewczynki zebrano już ponad 17 tys. złotych, co stanowi około 45% potrzebnych środków. Potrzeba jeszcze blisko 22 tys. zł. Zbiórkę można wesprzeć na stronie siepomoga.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AnonimowyAnonimowy

0 3

Z jakiego dnia te info napewno nie z przed 4h raczej z przedwczoraj bo na daną chwilę brakuje 20 437,75zl (48,56%). Hahaha pomagajcie 14:52, 01.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój  NickMój Nick

0 2

Ludziom się wmawia, że bez państwowej "służby zdrowia" nie będzie ich stać na operacje. Ale to nie jest wina polityków tylko gamoni wierzących w socjalizm! 14:49, 03.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone