Zamknij
REKLAMA

Będą działać jeszcze lepiej. Strażacy z regionu z kolejnym wsparciem!

14:22, 08.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zakup był możliwy w ramach większego projektu, finansowanego ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Fot. Archiwum DDWłocławek/Daniel Wiśniewski

Strażacy z czterdziestu dwóch jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzymali sprzęt potrzebny do niesienia pomocy ludziom i usuwania skutków zagrożeń. Wsparcie było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W uroczystości przekazania nowego sprzętu wziął udział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, przewodniczący sejmiku województwa oraz radny wojewódzki. Druhowie z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymali w sumie 8 agregatów prądotwórczych, 43 hełmy, 16 radiotelefonów, 7 parawanów, 3 pompy szlamowe, 8 pił do drewna, 5 pił do betonu i stali, 2 piły ratownicze, 4 aparaty ochrony dróg oddechowych i 1 motopompę. Na realizację zadania przeznaczono około 240 tys. zł.

- Sukcesywnie doposażamy straże pożarne w niezbędny w ich pracy sprzęt. Rolą samorządu województwa jak również samorządów, które na co dzień współpracują ze strażakami, jest pomagać tym, którzy w sposób bezinteresowny służą potrzebującym, oferując swój czas, a często narażając zdrowie i życie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zakup był możliwy w ramach większego  projektu, finansowanego ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całe przedsięwzięcie obejmuje wyposażenie 429 jednostek OSP z województwa w 1222 jednostek sprzętowych. Projekt warty jest około 3 mln złotych.

Tym razem wsparcie trafiło do 3 powiatów: toruńskiego, chełmińskiego oraz aleksandrowskiego. Z nowego sprzętu będą korzystać między innymi druhowie z Żabieńca, Kujawski, Łowiczka, Wysocina, Słomkowa, Wołuszewa, Ostrowąsa, Służewa, Raciążka, Nieszawy, Zbrachlina, Plebanki, Włoszycy, Sierzchowa i Ciechocinka.

Do tej pory, samorząd województwa na rzecz jednostek państwowej straży pożarnej, jak i ochotniczych straży pożarnych przeznaczył ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego prawie 44 mln. złotych. Dzięki wsparciu udało się zakupić ciężkie i średnie wozy bojowe, pojazdy specjalistyczne, wyposażyć jednostki straży w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji: motopomp, narzędzi hydraulicznych, zestawów ratownictwa medycznego, aparatów do ochrony dróg oddechowych, łodzi, sani do ratownictwa lodowego, wentylatorów oddymiających, agregatów prądotwórczych i drabin ratowniczych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

olafolaf

2 5

Sprzęt mają to teraz czas na zakup alkomatów, zanim na akcję wyruszą obowiązkowe sprawdzenie stanu trzezwości druhów 19:17, 08.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kawa Kawa

0 1

Ciekawe czy jak będzie płonąć twój dom to też będziesz z alkomatem latał??? Oby nie było takiej sytuacji.
Pozdrawiam. 09:01, 10.06.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone