Zamknij
REKLAMA

Niepełnosprawny Filip potrzebuje pomocy. Zobacz, czego mu potrzeba

16:37, 07.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Pokój, w którym mieszka niepełnosprawny mężczyzna nie jest w ogóle dostosowany. Fot. Nadesłane

Filip ma 23 lata i od urodzenia choruje między innymi na czterokończynowe porażenie mózgowe i epilepsję. Po śmierci jego mamy pod opiekę wzięły go siostry, ale nie są one w stanie pokryć jego wszystkich potrzeb. Ludzie dobrej woli zorganizowali zbiórkę, do której mogą dołożyć się internauci.

Filip to 23 letni dorosły mężczyzna "uwięziony" w ciele dziecka. Jego ojciec zmarł wiele lat temu, a do niedawna opiekowała się nim mama, codzienna towarzyszka życia. 23 maja niestety również odeszła, a życie Filipa odwróciło się do góry nogami. 

Pozostały z nim 2 siostry, które od śmierci matki opiekują się 23-latkiem. Niestety nie mają na tyle pieniędzy, aby pokryć potrzeby niepełnosprawnego Filipa. Internauci chcą pomóc mieszkańcowi Aleksandrowa Kujawskiego i w związku z tym na wirtualnej skarbonce organizują zrzutkę funduszy. 

- Filip cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe i epilepsje. Jest niepełnosprawny intelektualnie i ruchowo, jeździ na wózku. Codziennie jest pieluchowany i wymaga całodobowej opieki. Posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Chłopiec wymaga specjalistycznego wsparcia edukacyjnego, zaopatrzenia w środki ortopedyczne, wsparcia rehabilitacyjnego, terapeutycznego oraz całodobowej opieki - piszą organizatorzy zbiórki.

Pokój, w którym mieszka niepełnosprawny mężczyzna nie jest w ogóle dostosowany. Na ścianach jest grzyb, na podłogach stare płyty OSB i gumolity. Gruntowny remont musi też przejść łazienka, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup łóżka rehabilitacyjnego. Filipowi pomogło już 158 osób, które wpłaciły blisko 11 tys. złotych. Post o zbiórce został również prawie 800 razy udostępniony na portalach społecznościowych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Konto usunięteKonto usunięte

6 1

Czas się zwrócić do Pana Jurka, mistrza przecież w takich zbiórkach! Zaznaczam jestem bardzo daleki, od śmiania się z ludzi chorych lub kalekich! Szacunek dla Sióstr! 16:58, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarinkaKarinka

4 0

Trzymaj się Filipku i nie poddawaj .Buziaki .Pozdrawiam serdecznie 17:16, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XZYXZY

13 2

Państwo wypieło się na niepełnosprawnych powinno im dać 500 plus wspierać a dają zdrowym ludzią .Wstyd 20:51, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone