Zamknij
REKLAMA

Dają pieniądze na naprawę. Symbol miasta będzie remontowany

16:42, 06.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 wręczono 11 umów o łącznej wartości blisko 254 milionów złotych. Fot. Ciechocinek.biz

W urzędzie marszałkowskim wręczono umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wsparcie otrzymał między innymi Ciechocinek, który pieniądze przeznaczy na remonty tężni.

Umowy w ramach RPO na lata 2014-2020 wręczono w czwartek (6 czerwca) w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Toruniu. Województwo kujawsko-pomorskie wesprze w sumie 11 projektów, między innymi remonty i przebudowy świetlic wiejskich, budowy ścieżek rowerowych i rewitalizację linii kolejowych. Pieniądze znalazły się również na rozbudowę infrastruktury zespołu tężni w Ciechocinku. Wartość dofinansowania to prawie 15 milionów złotych.

Od dawna wiadomo było, że tężnie wymagają remontu.

- Ciechocińskie tężnie, jako unikatowy na skalę europejską zabytek techniki wymagają podjęcia działań zmierzających do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych mających na celu powstrzymanie procesów ich degradacji, oraz utrwalenia i pełnego wyeksponowanie historycznych i architektonicznych wartości zabytku. Potrzeba realizacji projektu wynika bezpośrednio z bieżącego stanu technicznego tężni, niewystarczającego stopnia zagospodarowania terenów wokół tężni, istnieniu barier architektonicznych. Wymienione czynniki bezpośrednio ograniczają i zagrażają podstawowej działalności Wnioskodawcy, możliwościom utrzymania i dalszego rozwoju przedsiębiorczości lokalnej. Odbiorcami działań Wnioskodawcy będą mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, turyści, kuracjusze, przedsiębiorstwa. Tym samym projekt przyczyni się do realizacji celu działania jakim jest wzrost zatrudnienia poprzez samozatrudnienie lub tworzenie nowych miejsc pracy dzięki wykorzystaniu endogenicznego potencjału regionu jakim jest uzdrowisko Ciechocinek - poinformował w uzasadnieniu wniosku urząd marszałkowski.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 wręczono 11 umów o łącznej wartości blisko 254 milionów złotych.

Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wspieranie przedsiębiorczości w powiecie radziejowskim poprzez realizację projektu grantowego skierowanego do mikro-i małych firm, adaptację budynku na potrzeby przedszkola w Gniewkowie, przebudowę drogi powiatowej Stara Wieś-Nieszawa i rewitalizację linii kolejowej nr 207 Torun Wschodni - Chełmża i dostosowanie 4 obiektów kolejowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone