Zamknij
REKLAMA

Szalał skuterem zbyt blisko brzegu. Okazało się, że był pijany!

14:16, 25.06.2019 | D.W./KPP Radziejów
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Policjanci zatrzymali nad jeziorem 25-latka, który pływał skuterem wodnym na jeziorze. Mężczyzna nie miał patentu sternika i był pod wpływem alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 czerwca) około godz. 17 w Połajewie w powiecie radziejowskim. Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że na jeziorze z bardzo dużą prędkością pływają skutery wodne. Dodatkowo, miały one pojawiać się zbyt blisko brzegu.

- Na miejscu policjanci zauważyli skuter, którego sternikiem był mężczyzna, a z tyłu siedziała kobieta. Gdy dopłynęli do brzegu, mundurowi podjęli interwencję. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego nie ma patentu sternika motorowodnego i nie powinien kierować - relacjonuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Policjanci przebadali mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że wcześniej pił. Wydmuchał ponad 0.6 promila.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznego w ruchu wodnym, zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zapłaci grzywnę, za sterowanie skuterem bez wymaganych uprawnień.

(D.W./KPP Radziejów)


D.W./KPP Radziejów
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

morsmors

2 0

Tak samo dzieje się u nas na plaży w Choceniu. Z drugiej strony przypływają w weekendy goście na skuterach i szaleją. Głęboko gdzieś mają wszystkich na wodzie. Robią co chcą, przeganiają ptactwo z młodymi, które pędem chowa się w trzcinach. Z tego co widać przez lornetkę to na tej plaży z której przypływają to też cuda się dzieją. A nasza Policja z Chocenia też nabiera wody w usta i nie reaguje na nasze wezwania. Może trzeba czekać też na wypadek, żeby Ktoś zwrócił na to uwagę. 20:00, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone