Zamknij
REKLAMA

Kradziony ciągnik przywiózł z Niemiec. Wpadł u mechanika!

18:17, 06.07.2019 | D.W./KPP Radziejów
Skomentuj Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów mężczyźnie, który odpowie za kradzieży ciągnika rolniczego i przyczepy o łącznej wartości około 122 tys. złotych. Fot. KPP w Radziejowie

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzewanego o kradzież ciągnika i przyczepy na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił już na 3 miesiące do aresztu. 

Sprawa miała swój początek w Niemczech, gdzie skradziono sprzęt rolniczy, a trop zaprowadził mundurowych do województwa kujawsko-pomorskiego. Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia pracowali między innymi policjanci z wydziału kryminalnego z radziejowskiej komendy. W minioną sobotę (29 czerwca) otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie jednego z zakładów w powiecie może znajdować się skradziony wcześniej ciągnik z przyczepą.

- Policjanci pojechali, żeby sprawdzić ten sygnał. Na miejscu wszystko się potwierdziło. Kryminalni ustalili osobę, która przywiozła sprzęt do naprawy na teren zakładu. Był nim 40-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, który po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów mężczyźnie, który odpowie za kradzieży ciągnika rolniczego i przyczepy o łącznej wartości około 122 tys. złotych.

We wtorek (2 lipca) podejrzany został doprowadzony już przed sąd, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami, a o jego dalszym losie zdecyduje wymiar sprawiedliwości. Popełnione przez niego przestępstwo jest zagrożone karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(D.W./KPP Radziejów)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

lgbtlgbt

18 12

Pewnie niemiec sam oddał Polakowi a potem złośliwie zadzwonił na policję.
Czemu Niemcy tak bardzo nas nienawidzą? Może to dlatego że sami siebie nie szanujemy i nie wymuszamy na tych benkartach esesmanów zwrotów zrabowanych dóbr i reparacji za wojnę! ! 19:09, 06.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Handlarz MirekHandlarz Mirek

14 11

Niemiec pewnie sprzedał, później się rozmyślił i zadzwonił na policję, bo do granicy nie dogonił. 20:09, 06.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uczciwy Uczciwy

18 4

I dobrze trzeba łapać takich , a nie później się panosza domy samochody i niby to z lawetki tylko. Je...ać karać nie wyróżniać. 21:20, 06.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

23 5

Polscy złodzieje to detaliści , szwab jak przyszedł to brał hurtem .
To co nasi biorą to tylko odsetki ! 05:42, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA