Zamknij
REKLAMA

Te szkoły nadal czekają na uczniów. Są jeszcze wolne miejsca!

16:00, 17.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Szkoły z powiatu są gotowe na przyjęcie kolejnych uczniów. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Starostwo Powiatowe we Włocławku podsumowało dotychczasowy nabór na rok szkolny 2019/2020. Okazuje się, że szkoły, dla których organem prowadzącym jest powiat włocławski, cieszą się dużym zainteresowaniem, ale nadal mają jeszcze wolne miejsca.

Powiat włocławski jest organem prowadzącym 5 placówek oświatowych. Pod ich czujnym okiem działa Zespół Szkół w Chodczu, Lubrańcu, Lubrańcu-Marysinie, Izbicy Kujawskiej i Kowalu. Do tej ostatniej placówki, od 1 września włączone zostanie także Liceum Ogólnokształcące w Kowalu. 

- Chęć nauki w szkołach działających na terenie powiatu zadeklarowało już około 450 uczniów. W porównaniu do lat ubiegłych, starostwo zauważa wzrost zainteresowania nauką w ich placówkach. Zdecydowanie więcej absolwentów gimnazjów wybiera nasze szkoły - mówi Agata Wojtkowska, członek Zarządu Powiatu Włocławskiego.

Szkoły z powiatu są gotowe na przyjęcie kolejnych uczniów. Starostwo informuje, że jest jeszcze miejsce dla około setki osób chcących kontynuować naukę w liceach, technikach i szkołach branżowych. W każdej z tych szkół uczniowie mogą nadal składać dokumenty i już od września rozpocząć naukę

Przy okazji, starostwo powiatowe we Włocławku podsumowało wyniki matur, które odbyły się w tych placówkach, dla których organem prowadzącym jest powiat włocławski. Spośród 97 maturzystów przystępujących do egzaminu zdało 66, czyli blisko 70%. Ten wynik może się jeszcze zmienić, ponieważ 15 uczniów przygotowuje się jeszcze do egzaminów poprawkowych w sierpniu. W maju najlepsi okazali się maturzyści z Zespołu Szkół w Lubrańcu – zdało 96% spośród nich.

Bardzo dobre wyniki zanotowali również uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu. Tam, tylko jedna osoba przystąpi do egzaminu poprawkowego. 

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone