Zamknij
REKLAMA

Znany deptak ma przejść remont. Prace już w 2020 roku!

14:59, 10.08.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Ciechociński deptak ma zyskać nowy wygląd. Być może już wkrótce będzie przebudowany według projektu, który wygrał konkurs na rewitalizację terenu. Remont może się rozpocząć już w przyszłym roku.

Na początku 2019 roku gmina Ciechocinek ogłosiła konkurs kierowany do studentów na koncepcję  architektoniczno-urbanistyczną rewitalizacji Ciechocińskiego Deptaka Sław i przyległych terenów zielonych między ulicami Kościuszki, Zdrojową, Al. Armii Krajowej i 3-go Maja.

Konkurs, na który wpłynęło siedem zgłoszeń został rozstrzygnięty w lipcu, a najlepszy okazał się projekt Agnieszki Siewierskiej i Anety Kluba z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

[ZT]34829[/ZT]

Autorki chciały stworzyć przestrzeń przyjazną szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych, ponieważ większą część turystów odwiedzających Ciechocinek stanowią osoby w podeszłym wieku. Na deptaku mają pozostać stylizowane na historyczne ławki oraz lampy. Dodatkowo, w przestrzeni mają pojawić się nowe elementy małej architektury nawiązujące do nich stylem, m.in.: kosze na śmieci, tablice informacyjne, stoliki do gier, krzesełka przy stolikach. W okolicach deptaka pojawią się też rośliny zimozielone, sezonowe oraz dekoracyjne o różnych porach roku.

Przebudowa może rozpocząć się już wkrótce. Burmistrz zapewnia, że niektóre elementy, które już znajdują się na deptaku pozostaną nienaruszone.

- Chcemy wyeksponować tablice z gwiazdami na deptaku. Do realizacji spróbujemy przystąpić w przyszłym roku. Dzięki temu Ciechociński Deptak Sław będzie atrakcyjniejszy i bardziej wyeksponowany w ciągu pieszym - zaznacza Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.

Opracowanie dokumentacji niezbędnej do wykonania rewitalizacji deptaka ma zostać zlecone jeszcze w tym roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

obserwattorobserwattor

9 0

Deptak deptakiem ale zróbcie cos z nieczynnym tyle lat basenem solankowym. 17:02, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AhaAha

2 0

dd ciechocinek 00:16, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Burnett (Wichrowska)Burnett (Wichrowska)

2 0

Super. 22:17, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone