Zamknij
REKLAMA

To już pewne. Przy tej szkole powstaną nowoczesne warsztaty

08:50, 31.10.2019 | .
Skomentuj
Nowe warsztaty mają poprawić szkolenie zawodowe uczniów. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Przy Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej zostaną pobudowane warsztaty szkolne. Do uroczystego podpisania umowy doszło we wtorek (29 października), a koszt inwestycji zamknie się w kwocie blisko 3,8 mln złotych.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Polityki Terytorialnej. Przedsięwzięcie polegać będzie na budowie budynku, w którym zostaną zlokalizowane pracowanie i warsztaty służące unowocześnieniu bazy dydaktycznej Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej.

- Cieszę się, że w tak krótkim czasie udało się opracować dokumentację na tę inwestycje. Jesteśmy gotowi, ogłosiliśmy zamówienie publiczne, a dzisiaj podpisaliśmy umowę. Podchodzimy w sposób nowoczesny do nauki. W Izbicy będą warsztaty, które zaoferują uczniom kształcenie w zawodach mechanicznych na nowoczesnym sprzęcie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wrześniu przyszłego roku warsztaty będą już dostępne - powiedział Roman Gołębiewski, starosta włocławski.

Wykonawcą inwestycji jest firma Girder Sp. z o. o. Sp. k. z Włocławka. Koszt zadania zamknie się w kwocie blisko 3,7 mln złotych, a planowany termin wykonania datuje się na 30 czerwca 2020 roku. W ramach prowadzonych prac planuje się też wyposażenie wybudowanych pomieszczeń, co pozwoli na utworzenie pracowni praktycznej nauki zawodu takich jak: programowania obrabiarek i technologii mechanicznej, elektryki, logistyki, rysunku oraz gastronomii.

Koszt inwestycji zamknie się w kwocie niespełna czterech milionów złotych.

Nowe warsztaty mają poprawić szkolenie zawodowe uczniów. Ma to wpłynąć na lepsze efekty kształcenia, zwiększyć ich skuteczność i dostosować ofertę edukacyjną do zmieniającego się rynku pracy. Projekt ma też przyczynić się do szybszego rozwoju infrastruktury edukacyjnej oraz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich.

[ZT]36205[/ZT]      

W minionym tygodniu, w siedzibie starostwa powiatowego podpisano też umowę związaną z budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Chodczu.Kompleks ma zostać pobudowany w najnowocześniejszej technologii, a w spotkaniu dotyczącym podpisania umowy wziął udział wicestarosta Jerzy Ambrożewicz, skarbnik powiatu Jolanta Sakowska, członkowie zarządu powiatu włocławskiego: Agata Wojtkowska, Grzegorz Śledziński i Jacek Jabłoński oraz przedstawiciele wykonawcy zadania. Wykonawcą zadania jest firma Grumix Sp. z o. o. z Sarnowa na Śląsku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

HgfHgf

5 0

Romek zmienił marynarkę a wice zdjął sweterek ? 09:04, 31.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czerwona panteraCzerwona pantera

4 0

A nasz włocławski wice ds. inwestycji i rozwoju jak tam? Będą woonerfy i tego typu sprawy? 09:25, 31.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HgfHgf

3 1

Teraz będą rybki w Wiśle 09:52, 31.10.2019


ZABAWA  TRWAZABAWA TRWA

6 0

A U NAS CO? ? SMRÓD GŁÓD I UBÓSTWO ,A MOŻE CHOCIAŻ PIASKOWNICĘ W CENTRUM MIASTA ZROBIĆ ,, DUŻE DZIECI Z RATUSZA MIELIBY GDZIE SIĘ BAWIĆ..... 10:09, 31.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BzyczekBzyczek

0 3

Przeprowac sie do izbicy jak ci wloclawek nie odpowiada 11:53, 31.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HgfHgf

3 0

Polska język trudna język 12:04, 31.10.2019


WACEKWACEK

3 0

TE BYCZEK CZY BZYCZEK NIE ❤️ PIER..........OL...... 14:41, 31.10.2019


REKLAMA
REKLAMA