Zamknij
REKLAMA

Jan Nowicki w Dzień Dobry TVN. O czym mówił 80-letni "Król Życia"?

14:00, 04.11.2019 | .
Skomentuj Dzięki Janowi Nowickiemu miasto Kowal ma hymn. Słowa do utworu napisał wraz z miejscową poetką Marzenną Lewandowską. Fot. TVN
REKLAMA

Bohaterem weekendowego wydania "Dzień Dobry TVN" był Jan Nowicki. Jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce opowiedział między innymi o swoim dzieciństwie spędzonym w Kowalu. Zdradził też, dlaczego nigdy nie opuścił na stałe rodzinnych stron.

O tym, że Jan Nowicki jest przywiązany do swojego rodzinnego Kowala, nie trzeba nikogo przekonywać. Słynny aktor wraca przy każdej możliwej okazji w swoje strony. O swojej miłości do miasta, z którego pochodzi, o dzieciństwie i pracy aktora opowiedział w weekendowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". 

Jan Nowicki pokazał wnętrza domu, w którym się wychował. Wspomniał, że w jednym pokoju spało od ośmiu do dziesięciu osób, a w rodzinie panowała kompletna bieda. Zdaniem aktora, jedynym wartym uwagi miejscem była jednak ściana, przy której stało jego łóżeczko. Opowiedział między innymi o tym, że leżąc często lizał ścianę. W pewnym momencie doprowadził nawet do tego, że "zlizał" cały tynk i było widać "gołe cegły". Dzieciństwo aktora w materiale wspominają też członkowie jego rodziny. Siostra Nowickiego zwraca uwagę na to, że mały Janek zawsze był "synkiem mamusi", a w dzieciństwie cechowała go bardzo duża wstydliwość. 

- Byłem synem mamusi, ale w łeb też dostałem, jak trzeba było. Mama nie była strasznie dumna z tego, że jestem jakimś aktorem. Po prostu chciała, żebym nie był głodny i żeby ktoś mnie kochał. I tyle - powiedział Jan Nowicki.

W materiale wideo przypomniano też między innymi nadanie Janowi Nowickiemu tytułu Honorowego Obywatela Kowala. Odznaczenie wręczał aktorowi Eugeniusz Gołembiewski, aktualny burmistrz Kowala. Aktor przywołał także Ochotniczą Straż Pożarną w Kowalu, do której wciąż należy jako druh.

Dzięki Janowi Nowickiemu miasto Kowal ma hymn. Słowa do utworu napisał wraz z miejscową poetką Marzenną Lewandowską, a muzykę skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz, jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce. Sam artysta wspomina, że Kowal darzy ogromnym sentymentem i nigdy się z nim nie rozstał.

- Nie wróciłem tu. Ja stąd nigdy nie wyjechałem. Ja tylko zwiedzałem świat - dodał Jan Nowicki.

Jan Nowicki we wtorek (5 listopada) skończy 80 lat. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, ale najbardziej znany jest z roli w filmie "Wielki Szu", "Sztos", "Sztos 2", "Przedwiośnie", czy "Jeszcze nie wieczór". Grał także w serialach, między innymi w "Magdzie M.". Jest także autorem kilku książek (m.in. „Między niebem a ziemią”, „Mężczyzna i one”, „Białe walce”, „Dwaj panowie”), wierszy, tekstów piosenek i kolęd. Cały materiał z udziałem kowalanina można zobaczyć TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Bolo.Bolo.

27 1

Panie Janie szacun i dużo zdrowia 14:58, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tigra Tigra

19 0

Burmistrz Kowala wręczył tytuł Honorowego Obywatela miasta swojemu ojcu chrzestnemu. 16:03, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxlXxl

23 1

Pan Jan,super gość.poznalem go osobiście.i zawsze ma ten błysk cwaniaka w oku:) 16:49, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mistrz JanMistrz Jan

12 2

Normalny sympatyczny człowiek i wielki aktor.
Nie tak ja te Stuhry, Ostaszewska, Janda, co to im totalnie odbiło. 08:41, 05.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JurekJurek

5 0

Wspaniały ciepły człowiek, uwielbiam z nim spotkania, mogę siedzieć z nim noc i dzień i nie czuję odrobiny zmęczenia, to co opowiada nie pozwala na to. Janku życzę Ci dużo, dużo zdrowia. 12:56, 05.11.2019


JurekJurek

8 0

Wspaniały ciepły człowiek, uwielbiam z nim spotkania, ani przez sekundę nie czuję zmęczenia, siedząc nawet dzień i noc. Dużo ,dużo zdrowia Janku. 13:02, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fanfan

9 0

Najważniejsze że nie politykuje i nie mądrzy się na tematy na które nie ma wiedzy tak jak niektórzy pseudo-aktorzy przez co przestało się ich lubić oglądać 16:43, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA