Zamknij
REKLAMA

W regionie też szykują się do świąt Bożego Narodzenia. Zobaczcie, co dzisiaj planują!

10:30, 06.12.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Nie tylko Włocławek przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy okolicznych miejscowości od kilku dni mogą oglądać imponujące ozdoby świąteczne. Iluminacje pojawiły się już między innymi w Kowalu.

Początek grudnia to czas, w którym miasta "stroją się" na święta. Od kilku dni, we Włocławku można oglądać świąteczne ozdoby. Najpierw pojawiły się ogromne bombki na skrzyżowaniach ul. Okrzei z ul. Wronią i Kapitulną, później na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego ustawiono wielkie prezenty. Świąteczne dekoracje wiszą już również nad ul. 3 Maja, na pl. Wolności i kilku okolicznych ulicach, na Starym Rynku oraz na bulwarach. Te ostatnie już cieszą oczy mieszkańców świątecznym blaskiem.

Do świąt przygotowane są też inne miasta, między innymi Kowal, gdzie została zakupiona nowa iluminacja.

- Po przeprowadzonych przez Burmistrza wiosną konsultacjach w mediach społecznościowych na temat przyozdobienia naszego rynku ozdobną iluminacją, została zakupiona iluminacja (na bardzo korzystnych warunkach) mająca zastąpić w zimowej porze fontannę. Iluminacja została zmontowana i uruchomiona 3 grudnia 2019 r. i wszystko na to wskazuje, że podoba się mieszkańcom Kowala, a także internautom o czym świadczą ich pochlebne opinie - informuje Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala.

W mieście (na Placu Rejtana) pojawią się też iluminacje drzewek. Ozdoby, podobnie jak Pomnik Niepodległości, będą podświetlone na biało.

Iluminacje przygotowane są już także w Ciechocinku, gdzie na piątek (6 grudnia) zaplanowano ich uroczyste włączenie. Miejska choinka, która rozbłyśnie punktualnie o 16:30, została już ustawiona na Placu Excentryków, w pobliżu kina. Przygotowano też inne atrakcje:

- Zachęcamy dzieci do napisania listu do Świętego Mikołaja, który można będzie wrzucić do specjalnej "Mikołajowej" skrzynki - informuje urząd miasta w Ciechocinku.

Ozdoby świąteczne przygotowano także w wielu innych miejscowościach. W Aleksandrowie Kujawskim pojawiły się nowe iluminacje zamontowane na latarniach na kilku głównych ulicach, a na placu 3 maja, już tradycyjnie stanęła pokaźnych rozmiarów choinka. Świecące choinki pojawiły się też na placu Lotników i w parku im. Jana Pawła II.

Do świąt szykuje się też Brześć Kujawski. Tam w czwartek (5 grudnia) przygotowywano plac przed urzędem miasta. Stanęły już między innymi sanie i świąteczne gwiazdki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

emimiemimi

6 0

Kowal - bardzo ładna ta fontanna 11:38, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lubieniaklubieniak

0 0

w Lubieniu niestety to samo coroczne badziewie 08:54, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olka2olka2

1 0

w kowalu jest zawsze ładnie i czyściutko 12:43, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA