Zamknij
REKLAMA

Jeszcze nie rozpoczęli budowy, a już działają. LPP przekazało dla szkół...

14:58, 09.12.2019 | .
Skomentuj LPP postanowiła jeszcze bardziej włączyć się w edukację mieszkańców. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W 2020 roku wystartuje jedna z największych inwestycji na terenie brzeskiej strefy gospodarczej. Budowę centrum dystrybucyjnego rozpocznie firma LPP, polski producent odzieży zarządzający pięcioma rozpoznawalnymi markami: Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay. Inwestor, w ramach partnerskiej współpracy już dawno włączył się w życie społeczne mieszkańców.

Producent odzieży włącza się w życie mieszkańców realizując wiele projektów, między innymi sportowych i edukacyjnych. Jednym z nich jest kurs bezpłatnych zajęć z języka angielskiego „Angielski z LPP” skierowany do najmłodszych uczniów mieszkających w okolicy. Programem objęte są dzieci z klas I – VI, a lekcje odbywają się raz w tygodniu.

LPP postanowiła jeszcze bardziej włączyć się w edukację mieszkańców. W brzeskim urzędzie miasta zorganizowano spotkanie, podczas którego poinformowano o przekazaniu 50 tysięcy złotych na dofinansowanie sprzętu multimedialnego dla szkół z terenu gminy Brześć Kujawski.

- Cieszę się, że nawiązana współpraca i wspólnie podejmowane inicjatywy pozwalają na realizację działań na rzecz mieszkańców i odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej. Sprzęt, który uatrakcyjni lekcje realizowane w ramach kursu, jak i te codzienne, z początkiem grudnia trafił  do sześciu placówek z terenu gminy - mówi Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego. 

Skład każdego z zestawów stanowią: nowoczesna tablica, rzutnik krótkoogniskowy oraz głośniki aktywne, a nowy sprzęt trafił do szkół w ramach prezentów świątecznych.

- LPP jest obecne w Brześciu Kujawskim już prawie od dwóch lat, a mogę powiedzieć, że my ogólnie się rozkręcamy. Wspólnie z miastem rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności Brześcia. Nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego odzewu naszych akcji. Stwierdziliśmy, że na koniec roku chcemy wzbogacić oferty naszych programów - powiedział Jarosław Banda z LPP.

Tablice interaktywne wiszą już w szkołach. Nowoczesne narzędzia wzbogacą sale w Szkole Podstawowej Nr 1, Zespole Szkół Nr 2, Szkole Podstawowej w Wieńcu, Szkole Podstawowej w Brzeziu, Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli oraz Przedszkolu Publicznym „Kraina Bajek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

lollol

19 3

Brawo Brześć, Brawo LPP. Dzięki wam ta miernota z Lubrańca będzie mieć pracę dla Włocławskiej Elity. 15:51, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

odpowiedzalnyodpowiedzalny

11 7

ciekawe kiedy cba wezmie sie za tego pana z brzescia 09:32, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

8 0

......a co żal ci cztery-litery ściska. 13:45, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agrafkaagrafka

22 1

Panie Burmistrzu. Atrakcyjne lekcje w SP1 to nie lada wyzwanie do tamtejszych pedagogów. Ta szkoła to kłębek nerwów na linii Nauczyciele - Pani Dyrektor. Niestety odczuwamy to również my - rodzice i nasze dzieci. Radni naświetlili Panu jeden z wielu problemów tej szkoły. Czy coś się dzieje w tej kwestii ? Kto próbuje zamieść temat pod dywan i stoi murem za dyrektorką? Były burmistrz? Proboszcz? W wyborach wybieraliśmy Pana a nie proboszcza. Odwagi młody burmistrzu, uwolnij tych biednych nauczycieli od terroru psychicznego. Niech ci ludzie pracują w komfortowych warunkach. Odbije się to na zdrowiu nam wszystkim. No może z wyjątkiem tych, którzy mają coś na sumieniu :) 14:13, 10.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LELOWIANINLELOWIANIN

7 0

PANI DYREKTOR WIE DUZO A PROBOSZCZ GWARANTUJE POPARCIE CIEMNOTY TAKZE NIE MA CO LICZYC NA REAKCJE.PO CZESCI TO PROBOSZCZA WYBIERALISCIE BO TO ON WSPOLRZADZI NIEFORMALNIE
08:35, 11.12.2019


SzymiSzymi

5 0

Klasa. Bardzo miły gest. 22:00, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

1 0

Piękna sprawa, że firma poza aspektem biznesowym wspiera też lokalną społeczność. 16:46, 23.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoberBober

0 0

Pozytywne zaskoczenie. Nie sądziłem, że jakaś firma będzie się angażować w pomoc. Szacunek. 18:03, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA