Zamknij
REKLAMA

Pościg za kierowcą volkswagena! 29-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kółko

16:00, 18.05.2020 | D.W./KPP Radziejów
Skomentuj
Fot. DDWłocławek
REKLAMA

Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 29-latka. Mundurowi musieli ruszyć za kierowcą w pościg. Szybko przekonali się dlaczego uciekał.

Do zatrzymań nieostrożnych, a często i nietrzeźwych kierowców bardzo często dochodzi dzięki telefonicznym zgłoszeniom od zaniepokojonych mieszkańców. 

Podobnie stało się w minioną niedzielę (17 maja) w powiecie radziejowskim.

Oficer dyżurny komisariatu z Radziejowa otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z dróg może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Mundurowi postanowili to natychmiast sprawdzić.

W kierunku miejscowości Witowo skierowano policjantów z ogniwa ruchu drogowego

- Po kilku minutach zobaczyli wskazane auto, jednak jego kierowca na widok policjantów zawrócił samochód i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, dając sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi znaki do zatrzymania

- opisuje przebieg zdarzeń asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Na szczęście po kilku kilometrach policjanci zajechali drogę mężczyźnie i zatrzymali go. 

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Badanie na obecność alkoholu we krwi wykazało, że miał blisko promil. Na dodatek wcześniej nałożono na niego trzyletni zakaz sądowy kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, grzywna i kolejny zakaz kierowania.

(D.W./KPP Radziejów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

antyjeżdżącychpopijaantyjeżdżącychpopija

7 1

ile jeszcze minie za czym ustanowią ustawę o dożywotnim zabraniu bądź nie dopuszczeniu nigdy do prawo jazdy i bezwzględnej karze więzienia ale nie wymiarze roku tylko o wiele wiele większej, to gorzej karali jeżdżących po pijaku na rowerze 18:20, 18.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

alan102alan102

3 0

Dożywotnie zatrzymanie prawa jazdy nic nie da. Przecież osobnik o którym mowa w artykule (bo nie można go nazwać kierowcą) miał zatrzymane prawo jazdy. I co? i jeździł dalej, nawet mając w perspektywie odebranie prawa jazdy. Gdyby miał zatrzymane dożywotnio to myślisz, że nie wsiadłby do samochodu? Co innego kara więzienia, ale i ona nic nie gwarantuje- przypomnij sobie niedawne czasy gdy rowerzyści za jazdę po pijaku odpowiadali jak kierowcy - szybko się z tego wycofano bo więzienia zostały sparaliżowane rowerzystami odsiadującymi wyroki. 19:26, 18.05.2020


AntyalkusAntyalkus

6 1

Widły i do gnoju a nie za kierownice, dotkliwe kary finansowe łącznie z zebraniem furmanki. 02:37, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA