Zamknij
REKLAMA

Miała być impreza i koncert gwiazdy. Te plany pokrzyżowała pandemia

16:14, 15.09.2020 | M.O.
Skomentuj Fot. depositphotos/nadesłane
REKLAMA

Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Brześciu Kujawskim w tym roku odbędą się w okrojonej formule. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą na terenie powiatu włocławskiego koncert zespołu Enej został odwołany. Organizatorzy wydali specjalne oświadczenie. 

Już w tę sobotę, 19 września, dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Brześciu Kujawskim. Plany organizatorów pokrzyżowała pandemia.

Organizatorzy imprezy - starosta włocławski Roman Gołębiewski i burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, postanowili ograniczyć wydarzenie do części oficjalnej.

Wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

- Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 podjęto decyzję o odwołaniu części artystycznej - czytamy w komunikacie. 

Część artystyczna miała rozpocząć się o godzinie 17:00 na stadionie przy Zespole Centrum Kształcenia w Starym Brześciu.

Gwiazdą miał być Enej - polsko-ukraiński zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, ska, punku i szeroko pojętej alternatywy ukraińskiej. 

Organizatorzy zapewniają, że koncert odbędzie się w innym terminie. 

Bez zmian natomiast odbędzie się pierwsza, obrzędowa część dożynek. Te rozpoczną się mszą o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Brześciu Kujawskim.

Po mszy, ok. godziny 13:30 na skwerze miejskim odbędzie się prezentacja delegacji dożynkowych, wystąpienia starosty włocławskiego i burmistrza Brześcia Kujawskiego, a także wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla rolnictwa". 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Pedro!Pedro!

10 1

Msza i tłok w kościele ok.Koncert na stadionie już nie ok. 16:28, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CoronaWCoronaW

8 0

Rozumieć zatem należy, że wirus nie atakuje osób oddających się modlitwie lub pełniących funkcje reprezentacyjne? A może wirus zmutował i atakuje tylko w godzinach popołudniowych? Lepiej by przełożyć Dożynki... Może na listopad... 17:04, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tom cz tom cz

3 1

morze gala disco polo jeszcze hahahaha

21:18, 15.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

3 0

Morze tak 00:41, 16.09.2020


ssdssd

4 5

Nie za dużo tych imprez? Weźcie cię do roboty brześcioki-cebuloki :) A tak na poważnie. Ostatnia weekendowa impreza była świetna. A koncert Zespołu Wojska Polskiego - mistrzostwo.
07:49, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA