Zamknij
REKLAMA

Już wiadomo, jak będzie wyglądać nowe centrum kultury

08:22, 05.06.2016 | A.K
REKLAMA
Skomentuj
Projekt architektoniczno-budowlany nowego obiektu; Fot. Nadesłane

W Brześciu kujawskim doczekają się nowego budynku na użytek centrum kultury i miejscowej straży pożarnej. Wiadomo już, jak ma on wyglądać. Projekt robi wrażenie.

Z końcem maja w Brześciu Kujawskim rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na „Opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej dla obiektu wielofunkcyjnego: kultura, historia, bezpieczeństwo publiczne”. Zgodnie z założeniami w obiekcie zlokalizowane zostaną: sala widowiskowa i budynek centrum kultury; budynek z przeznaczeniem na wystawę muzealną funkcjonalnie połączony z centrum kultury oraz budynek z przeznaczeniem dla OSP.

Przyjęty Regulamin zakładał dwa etapy. 10 lutego mijał termin składania wniosków o przystąpienie do konkursu. W związku z dokonaną oceną dopuszczono i zaproszono do udziału w konkursie 41 uczestników. W przewidzianym terminie złożono 13 prac, które zawierały nie tylko projekt budynku, ale także propozycje zagospodarowania terenu zielonego z funkcją kulturalno-rekreacyjną.

Zgodnie z wytycznymi obiekt powinien być dostosowany do lokalnej architektury z uwzględnieniem historii i tradycji Brześcia Kujawskiego, a także okolic (od archeologii brzeskiej sprzed 7,5 tys. lat, przez historię średniowiecza, po czasy ludności wielonarodowościowej).

Oceny nadesłanych prac dokonał Sąd Konkursowy, który kierował się określonymi kryteriami. Pod uwagę brał w równej mierze walory architektoniczno-budowlane, funkcjonalno – użytkowe oraz ekonomiczne w budowie i eksploatacji. Liczył się też koszt prac projektowych.

- Wszystkie złożone prace prezentowały wysoki profesjonalizm i zaangażowanie autorów w opracowanie koncepcji. Założenia, które zostały zawarte w regulaminie, były często realizowane w odmienny sposób. Zaproponowane formy przestrzenne charakteryzowała ogromna różnorodność przy jednoczesnym wpisaniu precyzyjnie określonego programu użytkowego - podaje Katarzyna Pawłowska z UM w Brześciu Kujawskim.

Zwycięzcą konkursu upoważnionym do nagrody pieniężnej oraz do realizacji zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej została PA&B Pracownia Architektoniczna z Łodzi.

Zdaniem oceniających wybrana koncepcja daje gwarancję realizacji obiektu spełniającego wymagania użytkowe i ekonomiczne, może być obiektem budującym tożsamość miejsca. Nagroda został przyznana za próbę stworzenia przestrzeni, która ma szansę stać się miejscem ważnym zarówno ze względu na pełnione funkcje, jak również charakterystyczną architekturę, a także za wskazanie szerokich możliwości w różnorodnym wykorzystaniu poszczególnych części wewnętrznych jak i zewnętrznych obiektu.

Laureatem II miejsca została praca złożona przez XYSTUDIO F. Domaszczyński, M.Nowosielska, D.Skibińska S.C z Warszawy. Praca zyskała uznanie za stworzenie ciekawej, wielopoziomowej przestrzeni publicznej sprzyjającej integracji i aktywności społecznej, a także przemyślanych terenów rekreacyjnych, za wpisująca się w najnowsze trendy urbanistyczno – architektoniczną formę przestrzenną, stanowiącą jednocześnie nawiązanie do przedwiekowej zabudowy.

III miejsce otrzymała praca złożona przez Pracownię Architektoniczną BNS s.c. Krystyna Szypulska, Bożena Staniszewska z Warszawy. Przedłożony projekt zyskał uznanie za funkcjonalne i uniwersalne rozwiązanie przestrzenne, a także za stworzenie klarownej formy reprezentacyjnej w przestrzeni publicznej - tj. placu oraz terenów rekreacyjnych.

Wystawa nagrodzonych prac odbywa się w Brzeskim Centrum Kultury w dniach 01.06-30.06.2016.

(A.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

goscgosc

5 1

Nowoczesnie... trochę przypomina mi kościół Św. Maksymiliana 08:37, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

16 7

Widzicie matołki z Włocławka jaki Brześć ma rozmach, a wy pluliście na prezydenta Pałuckiego za to, że zainwestował w Browar B. 08:42, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

13 5

Widzicie matołki z Włocławka jaki Brześć ma rozmach, a wy pluliście na prezydenta Pałuckiego za to, że zainwestował w Browar B. @gość , kościoły były budowane na złość komunie , jeden projekt realizowano wkilku miejscach. 08:46, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WK....WYBORCA WK....WYBORCA

17 3

CZYLI NADAL IGRZYSKA ZAMIAST PRZEMYSŁU I MIEJSC PRACY ...... a pamiętacie kto zlikwidował WYREMONTOWANĄ za nasze podatki cukrownię w Brześciu Kujawskim bo tak nakazała pejsata Bruksela ?????
No ..... kto w tym maczał doktorskie paluszki ?
Dla porównia - w ostanich 5 latach w Niemczech powstały 4 nowe cukrownie !!! 08:54, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MGMG

3 9

WK....WYBORCA (XXIwiek)08:54, 05.06.2016; Dla porównania w Niemczech w ostatnich 5,a nawet 10 lat nie powstała żadna nowa cukrownia. Ech,te twoje dane. Niemcy ne tacy *%#)!& - kupują cukrownie za granicą - ciemniaku. 09:16, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kyselakkyselak

4 13

@WK....WYBORCA, na stronie Urzędu Pracy jest w samym Włocławku ponad 400 ofert pracy. W czym problem? 09:50, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do krysekakdo krysekak

15 2

Tylko te 400 ofert pracy dawno nieaktualne lub też na umowy śmieciowe za 5 zł brutto!!! 10:46, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janIIIjanIII

5 2

Nie mam nic przeciwko kulturze, także w dobrych warunkach lokalowych. Tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. I policzyć... nie tylko koszt samej inwestycji, ale i to ile będzie kosztowało jej utrzymanie przez lata. Bo że nie jest to inwestycja dochodowa - to pewne 11:35, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polpol

6 3

W Brześciu bezrobocie wielkie, - jak się ma rentę to jest praca w ,,krukowiaku"za marne
grosze, a tu się wydaje lekko wielkie pieniądze, - zakład pracy bardziej potrzebny. 13:50, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzfagierSzfagier

4 0

To Tadek pijaczyna jedna będzie chodził tam piwo pić ! 16:33, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

LOLOLOLO

2 4

Brześcioki cudoki będą miały gdzie uczyć się kultury , bo na razie to z daleka widać jak słoma z butów wystaje . 16:44, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do LOLODo LOLO

7 2

Jak Brześć Kujawski był miastem i stolicą Księstwa (a tak było) to we Włocławku psy du..mi szczekały. 16:50, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Brawo Brawo

3 1

RE: do LOLO
W zasadzie tak , centrum polityczne Księstwa było w Brzesciu, we Włocławku urzędował jedynie biskup. Edward Gierek uchwałą Sejmu w roku 1975 powołał nowe wojewodztwa , w tym włocławskie, które kształtem było tożsame z Księstwem Brzeskim. 17:02, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolitLolit

1 7

Brześć miastem ? Stolicą ? Kiedy ? To chyba żart ! 17:06, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ala do LolitAla do Lolit

7 0

Proszę zapoznać się z monografią brzescia i wtedy się wypowiadać.Prawa miejskie brześć miał wcześniej niż włocławek. Ale jak ktoś nie wie to niech się nie wypowiada. 20:47, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lolit do AlaLolit do Ala

0 0

No dobrze przepraszam za pomyłkę , tak właśnie było jak Ala twierdzi . 21:21, 05.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

książe Brzeski książe Brzeski

2 2

S..m na brześć buraki 09:02, 06.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

4 0

Brześć prawa miejskie uzyskał w 1250,ślady osadnictwa natomiast są z epoki neolitu. Od XIII w. ważny gród obronny, siedziba książąt kujawskich.
Dla porównania Bydgoszcz 19 kwietnia 1346 r., Kazimierz Wielki przebywając podczas Wielkanocy w rodzinnym Brześciu Kujawskim, wystawił miejski akt lokacyjny na prawie magdeburskim dla Bydgoszczy. Miasto miało powstać na opuszczonej równinie obok zamku 09:43, 06.06.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma VMEDIA Marcin Nowak 87-800 Włocławek ul.Długa 10 D, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez VMEDIA Marcin Nowak 87-800 Włocławek ul.Długa 10 D i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone