Zamknij

Szkoła prężnie działa! Tym razem wyślą 24 uczniów na praktyki do Włoch i Hiszpanii

18:59, 27.01.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj Uczestniczenie w projektach w ramach programu Erasmus+ nie tylko daje możliwość wyjazdów, ale także pozwala zaprezentować zagranicznym partnerom bazę dydaktyczną - mówi dyrektor szkoły Anna Kwapińska. Fot. Zespoł Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu Uczestniczenie w projektach w ramach programu Erasmus+ nie tylko daje możliwość wyjazdów, ale także pozwala zaprezentować zagranicznym partnerom bazę dydaktyczną - mówi dyrektor szkoły Anna Kwapińska. Fot. Zespoł Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu

Projekty realizowane w ramach programu Erasmus+ umożliwiły uczniom tej szkoły wyjazdy na zagraniczne praktyki, gdzie nie tylko doskonalą swoje umiejętności zawodowe, ale również poznają inne kraje, kultury i języki. Uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa trzykrotnie wyjeżdżali na praktyki do zaprzyjaźnionej szkoły hiszpańskiej IES Virgen de la Cabeza w Marmolejo.

W zakończonym już projekcie „Europejski Rolnik” uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu, realizując akcję „job shadowing” polegającą na obserwacji zajęć prowadzonych przez hiszpańskich kolegów. Pierwsza grupa Technikum Weterynarii wróciła już z Hiszpanii, druga zaczyna się pakować.

W tym roku startuje następny projekt, który wyśle 24 uczniów Technikum Rolniczego, Mechanizacji Rolnictwa oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych na praktyki do Włoch i Hiszpanii. Europejskie otwarcie ZSCKR w Starym Brześciu to nie tylko wyjazdy na praktyki. Szkoła jest koordynatorem dużego, międzynarodowego przedsięwzięcia, jakim jest projekt „How We Teach And Learn English” skupiający szkoły z Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji i Polski. Uczniowie i nauczyciele z tych krajów spotykają się, współpracują i dzielą dobrymi przykładami jak nauczać i uczyć się języka angielskiego. W czerwcu ZSCKR w Starym Brześciu będzie gospodarzem ostatniego spotkania projektowego, w którym wezmą udział uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół partnerskich.

- Uczestniczenie w projektach w ramach programu Erasmus+ nie tylko daje możliwość wyjazdów, ale także pozwala zaprezentować zagranicznym partnerom bazę dydaktyczną, a jest się czym pochwalić . Nowocześnie urządzony budynek dla potrzeb kształcenia w zawodzie technik weterynarii na wszystkich robi ogromne wrażenie - mówi dyrektor szkoły Anna Kwapińska. 

Sala audytoryjna w klimacie uniwersyteckim, laboratorium, sala zabiegowa i sekcyjna, własne konie i kozy, multimedialna pracownia języków obcych, sala obsługi konsumenta aranżacyjnie nie ustępująca miejsca najlepszym restauracjom, pracownia żywienia kompleksowo wyposażona w wysokiej klasy sprzęt gastronomiczny, nowoczesne maszyny i pojazdy rolnicze, symulator rolnictwa precyzyjnego - to tylko niektóre atuty szkoły położonej zaledwie 9 km od Włocławka. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Mikołaj.Mikołaj.

2 4

Kwapińska,pożal się Boże. 21:12, 27.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

??

4 3

Czy selekcja do takich wyjazdów jest taka jak kilka lat temu ? Uczniowie o średniej 5.0 bez układow zostają a wyjeżdżają dzieci miejscowych partyjniaków i nowobogackich ze średnią 3.0?
09:37, 28.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%