Zamknij
REKLAMA

Tragiczny wypadek na pasach. Policja ustala, kim była ofiara

11:00, 05.02.2019 | KMP Włocławek/oprac. G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum DDWloclawek.pl

Na krajowej "sześćdziesiątce dwójce" na terenie gminy Brześć Kujawski samochód osobowy potrącił na pasach pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.  

Do wypadku doszło w niedzielę (3 lutego) po godz. 17. 

Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna w wieku około 50 lat, potrącony przez toyotę. Policjanci ustalili, że 57-letnia kierująca była trzeźwa - informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z policji we Włocławku. 

Ofiara wypadku nie miała przy sobie dokumentów tożsamości. Jeszcze w poniedziałek przed południem policja informowała, że nadal ustala personalia mężczyzny. 

Przy tej okazji funkcjonariusze apelują do pieszych, by w trosce o własne bezpieczeństwo na drodze, używali elementów odblaskowych.

- Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że śmiertelna ofiara wypadku w gminie Brześć Kujawski nie miała odblasków - mówi nadkom. Seligowska-Ostatek. - Pamiętajmy, że używanie elementów odblaskowych jest obowiązkowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Odblasków warto używać ich również w mieście, bo dzięki temu kierowcy są w stanie szybciej dostrzec pieszego. Daje im to więcej czasu na reakcję i podjęcie właściwych manewrów, na przykład wyhamowanie auta lub  bezpieczne wyminięcie poruszającej się drogą osoby.

[ALERT]1549286617130[/ALERT]

(KMP Włocławek/oprac. G.S. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

jakie k... odblaski jakie k... odblaski

10 27

jakie ku... odblaski? w centrum miasta gdzie powinno działać oświetlenie uliczne, na przejściu dla pieszych? aż ciśnie na usta ile klas skończyłaś?
może jupiterem i sygnały dźwiękowe pieszy na pasach powinien wydawać to ślepy ba...tyl by zauważył? Przezywa traumę? rodzina zmarłego nie bo chyba jej nie miał. A ją na Sybir by wzrok odzyskała. 12:09, 05.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Piotr73Piotr73

16 2

Radzę wziąć leki na uspokojenie i ponownie przeczytać artykuł ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane, że zdarzenie miało miejsce na terenie gminy a nie miasta. Dla ułatwienia gmina to nie tylko teren zabudowany. 13:01, 05.02.2019


OburzonyOburzony

7 0

Ktoś tu chyba jest nadpobudliwy Pan kierowca to już napewno nie jest i do myślących zabardzo nie należy Osoba jadąca idącą poboczem bez odblasku nie jest widoczna w tych warunkach ciężko jest stanąć w miejscu
A pan powinien występować lub nauczyć się kultury bo nie przystoi człowiekowi tak komentowac 14:02, 07.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aaaaaa

0 3

Ale tytuł artykułu chyba mówi o tym ,że wypadek był na pasach!!! 20:04, 07.02.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone