Zamknij
REKLAMA

Niedługo dadzą pracę dorosłym, a teraz robią to dla dzieci. Zobacz, co wymyślili

15:57, 01.05.2021 | D.W./UM Brześć Kujawski
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Polski producent odzieży, który buduje swoją siedzibę pod Włocławkiem oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zadeklarowali chęć realizacji wspólnych projektów na rzecz lokalnej społeczności. 

W pobliżu Brześcia Kujawskiego od kilku miesięcy trwa budowa centrum dystrybucyjnego firmy LPP -  jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie. 

Producent odzieży zarządzającej pięcioma popularnymi markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, już w marcu przystąpił do zasadniczej części prac budowlanych. Na przełomie marca i kwietnia rozpoczął się także montaż konstrukcji dachu oraz instalacja ścian części magazynowej nowego centrum.

Od początku swojej obecności w Brześciu LPP aktywnie włącza się w życie mieszkańców. Dla najmłodszych organizował m.in. zajęcia językowe.

Z myślą o lokalnej społeczności podjęto kolejne decyzje. Polski producent odzieży oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zadeklarowali chęć realizacji wspólnych projektów.

W kwietniu podpisano list intencyjny, na mocy którego firma LPP objęła honorowym patronatem salę multimedialną Centrum. Odbywać się tam będą zajęcia dydaktyczne dla młodych mieszkańców gminy.

- To bardzo dobra wiadomość, że w Brześciu Kujawskim powstało miejsce o tak bogatej i ciekawej ofercie dla lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor oraz władzom gminy. Mieszkańcy zyskali nowoczesne centrum kultury i historii, a my kolejnego partnera, z którym możemy realizować wspólne inicjatywy. Zachęcanie dzieci i młodzieży do ruchu i aktywności oraz umożliwianie im rozwijania pasji, są dla LPP, jako firmy rodzinnej, szczególnie istotne. Te same priorytety podziela BCKiH „Wahadło”, dlatego jestem przekonany, że jeszcze w tym roku uda nam się wcielić w życie kilka interesujących projektów

- podkreśla Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Jednym z najważniejszych planowanych na ten rok przedsięwzięć jest organizacja zajęć z automatyzacji i robotyki dla dzieci.

- Zależy nam na tym, aby oferta zajęć w nowym centrum kultury była różnorodna i cały czas poszerzana. Współpraca ta pozwoli dzieciom i młodzieży z miasta i gminy Brześć Kujawski, rozwijać swoje zainteresowania w obszarze automatyki i robotyki. Mocno wierzymy, że zajęcia te będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Dzięki wsparciu firmy LPP lekcje będą bezpłatne, co jest ogromnym plusem, ponieważ umożliwi wyrównywanie szans w dostępie do nowych technologii oraz aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego

- mówi Agata Kubajka, dyrektor BCKiH.

W lecie, o ile warunki epidemiologiczne na to pozwolą, LPP planuje również włączyć się w imprezy sportowe i rekreacyjne, przygotowywane przez zespół Brzeskiego Centrum Kultury i Historii oraz Urząd Miasta.

(D.W./UM Brześć Kujawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LgbtLgbt

7 0

Zeby tylko pisiorowo tego nie popsulo! Pewnie zaraz burowiak i gebacka beda wstawiac sie do zdjec przy otwarciu hahahaha. 17:17, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%