Zamknij
REKLAMA

Ratownicy ćwiczyli na zamarzniętych akwenach. Szkolili strażaków ochotników z wielu jednostek!

11:09, 02.02.2019 | D.W./KM PSP
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski

Nad jeziorem Borzymowskim odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego. Głównym celem prowadzonych działań było przygotowanie strażaków OSP do udzielania pomocy osobom zagrożonym na zalodzonych obszarach wodnych.

Ćwiczenia odbyły się w środę, 30 stycznia na terenie gminy Choceń. Działania przeprowadzali między innymi strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Włocławek-1".

- Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej omawiano: bhp podczas działań ratowniczych na lodzie, podstawowe informacje o strukturze lodu oraz płynące z tego zagrożenia, procedury ratownictwa medycznego w przypadku tonięcia i wychłodzenia, procedury ratownicze działań na lodzie oraz techniki ewakuacji osób tonących, oraz tajniki sprzętu do ratownictwa lodowego - informuje włocławska straż pożarna.

Jak podają strażacy, w części praktycznej ćwiczono techniki podejmowania osoby tonącej w wyniku zarwania się pokrywy lodowej.

W szkoleniu łącznie wzięło udział 55 druhów ochotników z jednostek OSP z terenu gminy Choceń oraz jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP Bogucin, OSP Chodecz, OSP Kowal, OSP Kruszyn, OSP Lubień Kujawski), które tworzą na terenie powiatu włocławskiego sieć jednostek specjalizujących się działaniach z zakresu ratownictwa wodnego.

(D.W./KM PSP)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (4)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

3 8

ochotnicza straż pijacka ...przepraszam pożarna....ostatni bastion Januszowego wąsa.... 11:28, 02.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RamboRambo

3 0

Kiedy nie było internetu, tylko najbliższa rodzina wiedziała, żeś *%#)!& 21:47, 02.02.2019


leon z pocztyleon z poczty

0 1

*%#)!& *%#)!& 16:49, 02.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

soczekzfoczeksoczekzfoczek

1 0

Leonie nie denerwuj się :D 19:32, 02.02.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone